Останні дні #COP29 добігли кінця: які активності встигли провести члени УКМ протягом цих двох днів та що відомо про результати кліматичних перемовин наразі? 

21 листопада в Українському павільйоні відбувся захід про екоцид, кліматичну нейтральність та міську зелену інфраструктуру під час війни. Голова правління Український екологічний клуб “Зелена Хвиля” Олександра Халаїм поділилась із присутніми успіхами реалізації проєкту «Прозора та партисипативна система інвентаризації зелених зон в Україні: iTree4UA», який втілюється командою Зеленої хвилі з 2021 року. Олександра розповіла, чому українці та українки вважають за необхідне турбуватись про дерева в своїх громадах попри війну, та наголосила, що 91% опитаних вбачають важливим питання зелених зон у повоєнній відбудові України.
Участь у заході також взяли юристки Екологія – Право – Людина (ЕПЛ). Оксана Кізима детально розповіла про роль зелених зон в Україні сьогодні та їх вплив на клімат, а також торкнулась теми нелегальних рубок. Соломія Баран виступила з презентацією юридичного визначення екоциду згідно з українським законодавством та розповіла про наявні складнощі цього питання у міжнародному праві. Експертка наголошує, що в умовах сьогоденні необхідне чітке визначення екоциду в міжнародних нормах, що дозволить притягти агресора до відповідальності за шкоду, завдану українському довкіллю


А 22 листопада до СОР29 долучилась ще одна членська організація УКМ – Чорноморський жіночий клуб. Засновниця організації Світлана Слесаренок взяла участь у сесії щодо транскордонного водного співробітництва в умовах кліматичної вразливості. Спікери та спікерки цієї сесії наголосили на важливості додавання регіонального виміру до національних планів адаптації щодо зміни клімату в країнах східного партнерства, адже це може зробити значний внесок у пом’якшення наслідків зміни клімату як на національному, так і на регіональному рівнях.
А що ж з результатами перемовин? Україна в межах останніх днів перемовин активно долучалась до просування повістки навколо підтримки кліматичних дій в контексті сталого відновлення після конфліктів та запропонувала новий компромісний текст, наголошуючи на зусиллях Зеленого кліматичного фонду щодо підтримки сталого відновлення в усіх країнах, що розвиваються, які реагують на відповідні національні потрясіння.
Щодо нової фінансової цілі, передостанній день кліматичних перемовин розпочався з нової версії тексту Президентства, яким сторони були розчаровані, адже здебільшого він повторює крайні позиції. У п’ятницю зранку було оприлюднено проєкт угоди, згідно з якою США, ЄС та інші розвинуті країни щорічно до 2035 року виділятимуть $ 250 млрд кліматичного фінансування. Ця сума є набагато меншою, від трильйона якої прагнуть і потребують, країни що розвиваються, та найбільше потерпають від наслідків зміни клімату.
Наразі перемовини не завершені і виходять в “овертайм”, адже сторони з багатьох питаннях поки не дійшли згоди 

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6