13 листопада в межах #COP29 був насичений подіями. Ділимося основним

Цей день відзначився першими інсайтами з кліматичних перемовин. Усі сторони високо оцінили швидкий прогрес, досягнутий після рішення про створення Фонду втрат та збитків, але країни, що розвиваються, прагнуть надати подальші пропозиції щодо майбутніх планів мобілізації ресурсів. Щодо довгострокового фінансування ці країни висловили серйозну стурбованість тим, що 69% домовленої суми (мова про $100 млрд щорічного фінансування для країн, що розвиваються) було виділено у формі позик та не було запропоновано уніфіковану систему бюджетування та звітності за використані кошти 

Щодо нової колективної кількісної цілі (NCQG) скорочення викидів СО2 делегації готують новий проєкт тексту для перемовин. Різні групи інтересів пропонують свої вимоги та позиції, які мають бути включені в цей текст для її досягнення. Наприклад, група G-77/CHINA пропонує закласти рівень фінансування у розмірі $1,3 трлн/рік.
Також протягом дня в межах перемовин торкнулись ролі Варшавського міжнародного механізму в еволюції інституційного ландшафту втрат і збитків, а також питання розробки реєстрів для відстеження спільних підходів у рамках Паризької угоди.
Наразі триває лише збір пропозиції, які далі будуть обговорюватись перемовними групами.
Представниці української громадськості від молоді в цей день мали нагоду зустрітись із Анною Люрман — Міністеркою Німеччини у справах Європи. Експертки Молодіжної кліматичної ініціативи “Розвій” обговорили з міністеркою виклики для української молоді у кліматичній дипломатії, можливості залучення молоді у кліматичну політику в ЄС та Україні, а також кооперацію між Німеччиною та Україною щодо молодіжного кліматичного залучення 




В цей час в Українському павільйоні відбулась низка подій, зокрема про скорочення метанових викидів нашою державою, зеленого енергетичного переходу під час війни, вуглецевих ринків та жіночого лідерства в енергетиці.
Також українська громадськість продовжувала уважно слідкувала за меседжами, які виголошували протягом двох днів в межах СОР29 високі представники країн. Зазначимо, що серед промовців були, як наші союзники, а також нейтральні до України держави, так відверті вороги в обличчі росії та білорусі.
Основні висновки цих виступів можна описати кількома тезами:




І поки представники інших країн просували свої інтереси, ми не почули головного. Не почули з трибуни СОР29 офіційної заяви України.
З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну президент Зеленський тільки одноразово – у 2022 році, записав відеозвернення з приводу впливу війни на кліматичну політику для #COP27. Після того вищі посадовці нашої держави оминали конференцію та не виявляли жодного зацікавлення.

Ми продовжуємо слідкувати за подіями, не перемикайтесь і пишіть у коментарях, що ще з полів СОР29 вам цікаво дізнатись 

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6