На електромобілях у майбутнє: ZERO race в Україні

У середу в Києві вітали учасників навколосвітнього автопробігу транспортних засобів з нульовими викидами ZERO race. У них позаду вже 5500 кілометрів, а Україна зустріла автомобілістів дощем.

Команди автолюбителів з чотирьох країн взялись довести, що можливо об’їхати земну кулю за 80 днів на автомобілях без шкідливих викидів. Ініціатор “ZERO EMISSIONS RACE” швейцарець Луї Палмер каже, що ідея таких «зелених перегонів» – показати, що можна бути мобільним і незалежними від традиційного пального. Водночас, є й рішення проблеми глобального потепління, на яке впливають викиди від бензинових авт. «Якщо можемо проїхати на електромобілях 500 кілометрів на день, то можемо використовувати такі машини щодня», – переконує Палмер.

У ZERO race беруть участь команди з Швейцарії, Австралії, Німеччини і Південної Кореї. Щоправда електромобіль останньої тимчасово зійшов з дистанції, а екіпаж з Берліна теж у середу вранці мав лагодити свій електричний транспортний засіб в українській столиці. Як каже ініціатор – швейцарці з команди «Zerotracer» поки лідирують у гонці. «Нас двоє у червоному електромобілі, ми керуємо по черзі. А працюємо у невеликій компанії, що займається дизайном і інжинірингом електротранспорт», – сказав DW інженер й учасник автопробігу з Швейцарії Френк Луакер. За його словами, їхній автомобіль заряджають від відновлюваних джерел енергії, він є лише прототипом і першопрохідцем, тому й коштує багато – близько 100 тисяч євро виділили на нього спонсори.

Важлива справа й велика пригода

Френк Луакер вважає пробіг цікавими пригодами. Позаду в них вже Швейцарія, Нідерланди, Бельгія, Німеччина, Австрія й Угорщина. Дорогою проходять зустрічі з прихильниками електротранспорту, журналістами, владою. Інженеру з Швейцарії запам’ятались Броди Львівської області, там зупинялись на ніч, кордон перетнули в Чопі. Символічно, що пробіг навколо світу зробив першу зупинку в Україні в Національному парку Сколівські Бескіди, адже ZERO race намагається привернути увагу й до збереження біорізноманіття.

Після Києва ще буде зупинка у Батурині, далі рушатимуть на Москву. «Здорово, що в Києві стільки журналістів і просто зацікавлених прийшло. Сподіваємось лише, що погода виправиться, адже їхати вночі в дощ – це не так і легко» – жартують учасники ZERO race.

Автор: Ольга Веснянка, dw-world.de

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6