Світовий кліматичний рух оголошує глобальну мобілізацію у вересні: Україна долучається

Десятки тисяч людей, на п’яти континентах планети, візьмуть участь в світовій мобілізації під назвою “Rise for Climate” (укр.- “Дій за клімат”), яка розпочнеться вже 8 вересня цього року. У містах та селах, університетах та школах, і навіть релігійних установах по всьому світу відбудуться локальні акції, що привернуть увагу до питання зміни клімату на планеті. Ці заходи мають стимулювати дії щодо зниження впливу на клімат і направлять урядам чітке послання про те, що населення готове до переходу на чисту енергію та стійку й відновлювану економіку.
Релігійні, молодіжні, правозахисні та профспілкові групи публічно висловили свою підтримку акції “Дій за клімат”.

В Україні планується, найбільший на сьогодні, форум для кліматичних активістів країни – Power Shift 2018: Invision the future (“Енергія Змін”). Форум буде проходити в Києві, 7-9 вересня і об’єднає 500 зареєстрованих учасників з України та закордону. Мета форуму – показати бачення майбутнього до 2050 року без кліматичної загрози, а також шляхи розвитку українського суспільства, що зменшує свій негативний вплив на клімат. За словами організаторів, до участі запрошені представники влади, великого і малого бізнесу, які успішно впроваджують “зелені” та чисті інновації, експерти по кліматичній адаптації міст. Під час форуму підніматимуться теми раціональності особистого споживання, інклюзії та включення гендерної рівності в зелені проекти та ще багато іншого.

“Зміна клімату це найбільший виклик, з яким стикалося людство за всю історію. Водночас, це і можливість збудувати кращий світ, без нерівності і насилля. Оскільки корені цих проблем, в тому числі і впливу людини на клімат, лежать у існуючій економічній системі, орієнтованій на постійний ріст споживання. Тому відвернення кліматичної загрози не можливе без злагодженої співпраці усіх країн і, зрештою, усіх людей заради спільного блага.” – зауважує Ілля Єременко, голова Української кліматичної мережі.

Мобілізація продемонструє необхідність приймати більш активні заходи по зниженню викидів парникових газів та адаптації. Кліматичні експерти та науковці стверджують – наслідки зміни клімату можна бачити в кожному куточку планети і, в тому числі, в нашій країні. Упродовж червня на більшій частині території України спостерігався дефіцит опадів, що спричинило найбільш жорстку грунтову посуху за останні 10 років у південних, центральних і східних областях – йдеться у матеріалі сайту Експрес online. На противагу цьому, у квітні цього року країна перенесла масштабні повені й підтоплення одрузу у кількох областях. Про це повідомляли ФАКТИ ICTV.

“Ми дуже сильно недооцінюємо негативні наслідки від глобальної зміни клімату і нам ще здається, що є проблеми важливіші. Але якщо не включиться усіма континентами, усіма країнами, усіма містами, всіма громадами та сім’ями в рішення проблеми зміни клімату, то вже до середини століття на цій планеті може бути більше 200 мільйонів кліматичних біженців з південних країн, значна нестача продовольства, проблеми з питною водою і затоплення територій. Тому ми звертаємося до лідерів усіх країн вживати дієвих плани і виділяти фінансування на програми енергозбереження і поступового переходу на відновлювані “чисті” джерела енергії до 2050 року “, – підкреслює регіональна координатора міжнародної кліматичної мережі CAN СЕКЦА* – Ірина Ставчук.

Оцінити серйозність проблеми забруднення повітря в різних містах Росії і залучити до неї увагу допоможе дослідження забруднення повітря, заплановане на це літо Грінпіс Росії. Це дослідження буде значно масштабніше, ніж минулорічні вимірювання якості повітря у московських дитячих садках і в містах, де пройде Чемпіонат світу з футболу. Участь в ньому візьмуть сотні волонтерів, а проби будуть одночасно братися в десятках точок в кожному місті. Результати дослідження будуть опубліковані восени.

В Грузії в двох найважливіших містах країни, в столиці Тбілісі і парламентському місті Кутаїсі пройдуть Марші за Клімат, які будуть закликати суспільство, і особливо, центральну та регіональну владу, оголосити політику переходу на чисту енергію до 2050 року. Понад 400 учасників в Тбілісі і Кутаїсі пройдуться з закликом приєднатися до акції “Rise for climate”. У марші вызьмуть участь представники уряду, парламенту, місцевого самоврядування, неурядового сектору та ЗМІ.

Акція Rise for climate/Дій за клімат передує одній з найбільших кліматичних подій року – Global Climate Action Summit (GCAS), який відбудеться у Сан-Франциско 12-14 вересня вже цього року. Захід організовує губернатор Каліфорнії- Джеррі Браун. Ця світова подія покликана продемонструвати кліматичні дії з боку недержавних структур, що відбуваються в усьому світі, і сприяти посиленню зобов’язаннь з боку національних урядів всіх країн.

“Зміни клімату створили не тільки безліч катастрофічних проблем, але і несподіваний і різкий соціальний запит на нові рішення та конкретні дії – особисто від себе, своєї організації, ініціативи, спільноти заявляю про те, що ми хочемо кліматичної справедливості і енергетичної демократії, ми чекаємо від влади і бізнесу кваліфікованої трансформації енергетики, яка не руйнує те, що ми любимо – наш спосіб життя, довкілля, помірний стабільний клімат, безпеку планети і економіки” – зазначила Світлана Романко, регіональна коордінаторка і кампейнерка міжнародного кліматичного руху 350.org, що є одним з ініціаторів глобальної мобілізації.

Отримувати анонси та новини членів мережі

Маргарита Мостова,
медіа – координаторка Української кліматичної мережі
+380 99 92 99 794
ucn@climategroup.org.ua

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6