Кліматичні новини березня та анонси квітня

  • 12 грудня 2019 року прийнято Закон України № 377-IX “Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів”. Він визначає правові та організаційні засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів та спрямований на виконання зобов’язань України за міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. 

          Введення Закону в дію відбудеться 01.01.2021.

 

 

 

  • Україна планує синхронізувати свою політику з країнами-членами ЄС, в тому числі шляхом долучення до Європейської зеленої угоди. Європейська зелена угода – це провідний напрям реформ Європейського Союзу на наступні десятиріччя, який передбачає комплексні зміни в економіці, енергетиці, транспорті, сільському господарстві, індустріальному виробництві та інших сферах. 

24 січня 2020 року Кабмін прийняв постанову № 33 “Про утворення міжвідомчої робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату в рамках ініціативи Європейської Комісії “Європейська зелена угода”. Міжвідомча група координуватиме процеси та рішення, що стосуються подолання наслідків зміни клімату та взаємодії України з Європейською комісією з цих питань.

 

  • Мінекоенерго розробило проект Єдиної екологічної платформи. “ECO Platform” – електронна комунікаційна система взаємодії суспільства та органів виконавчої влади, здатна оперативно реагувати на запити суспільства щодо використання природних ресурсів.

 

 

  • В зв’язку із відставкою уряду Олексія Гончарука, Олексій Оржель пішов у відставку. 10 березня 2020 року  тимчасово виконуючим обов’язки Міністра енергетики та захисту довкілля  Міністра енергетики та захисту довкілля України було призначено Віталія Шубіна

 

Зауваження та пропозиції просимо надсилати до 17 квітня 2020 року на адресу shapovalova@menr.gov.ua.

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6