Кліматичні новини України. Дайджест УКМ за жовтень 2022

До вашої уваги — дайджест новин від організацій Української кліматичної мережі за жовтень і анонси листопада.

 НАЦІОНАЛЬНІ НОВИНИ

 • Верховна Рада схвалила законопроєкт «Про хімічну безпеку та управління хімічною продукцією». Це рамковий євроінтеграційний документ, який дозволить Україні виконати частину зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС, а також подбати про безпеку українців і довкілля.
 • Міндовкілля та Енергетичне Співтовариство співпрацюватимуть у довкіллєвих проєктах. Енергетичне Співтовариство готове допомогти Україні з розробкою кейсів щодо обрахунку шкоди довкіллю від російської агресії, аби потім Україна могла правильно представити ці справи у міжнародному суді.
 • Верховна Рада України схвалила законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження відповідальності за порушення порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки» № 5159. Зокрема, йдеться про відповідальність за нездійснення СЕО, порушення порядку проведення процедури, неврахування її результатів тощо.
 • Кабмін схвалив Концепцію екологічної програми поводження з радіоактивними відходами. Передбачено визначення оптимальних варіантів створення ефективної системи поводження з радіоактивними відходами, необхідні кроки, способи та строки виконання програми. Уряд доручив Державному агентству з управління зоною відчуження протягом року розробити проєкт екологічної програми поводження з радіоактивними відходами.

 

НОВИНИ МЕРЕЖІ

 • Українська кліматична мережа провела вебінар про різні рішення для забезпечення енергонезалежного опалення та нагріву води, які є сенс впровадити громадам. Представляємо презентації спікерів і запис вебінару.
 • Організації Української Кліматичної Мережі підготували Позицію – спільне звернення до країн – підписантів Паризької угоди, та до Уряду України, щодо пріорітетів кліматичної політики.
 • Підтримали звернення понад 20 громадських організацій щодо необхідності доопрацювання законопроєкту №8058 «Про прискорений перегляд інструментів державного регулювання господарської діяльності».
 • Представниці УКМ 6-18 листопада перебуватимуть на міжнародній кліматичній конференції COP27. Вперше Україна організовує на виставці Український павільйон, де представники Міндовкілля, Міненергетики, бізнесу та неурядових організацій проведуть низку дискусій і круглих столів із актуальних питань сталого розвитку, декарбонізації, впливу війни в Україні на клімат і енергетику у світі та зеленого відновлення.
 • УКМ та члени Мережі «Екодія», «Еколтава» та «Екоклуб» не тільки беруть участь у міжнародних кліматичних переговорах COP27 як спостерігачі, але й організовують низку дискусій та круглих столів. Стежити за подіями, читати новини з конференції запрошуємо онлайн у заході Україна на COP27

НОВИНИ ЧЛЕНІВ МЕРЕЖІ

Екодія

 • Відібрали громадські організації, які готові працювати над проєктами із зеленої післявоєнної відбудови громад. Міні-гранти для реалізації своїх проєктів отримали: ГО “Українська Природоохоронна Група”, ГО «Екосенс», ГО «Центр громадських та медійних ініціатив» та ГО “Еколтава”.
 • Підготували серію практичних порад для громадян на випадок відключення електроенергії.

 

«Екоклуб»

 

Хмельницький енергетичний кластер

 • Запустили Школу кліматичного лідерства за підтримки міжнародної мережі CAN. Після закінчення навчання про напрямки кліматичної політики на глобальному та локальному рівнях учасники отримають фінансування екопроєкту.
 • Презентували результати дослідження «Зелений енергетичний курс для Хмельницької області». Запропоновані рішення для переходу громад області на зелені види енергії, які у воєнний та післявоєнний час зможуть забезпечити їх енергонезалежність. Проглянути документ: https://drive.google.com/drive/folders/1g7VE5p_iOARDxZxSgueeaFwI2wiB94W3?usp=share_link

 

WWF-Україна

 • Провів інформаційну кампанію про природу і безпеку в умовах війни протягом вересня і жовтня у власних каналах Facebook та Instagram)  та спільних матеріалах з медіа та екологами, біологами та зоологами.

Безпека на природі під час війни: вплив війни на довкілля України, види забруднення, уражені боєприпасами території, вплив на біорізноманіття, способи виявляти та уникати небезпеку, перебуваючи на природі.

Як природа підтримує нас під час війни: як відвідувати природні території, альтернативні способи взаємодії, дослідження та відпочинку на природі, як потурбуватися про себе і природу.

УПГ

Проводить кампанію за спрямування законопроекту №8058 на доопрацювання. За кілька днів 25 організацій та ініціатив, серед яких УКМ, WWF-Україна, Екодія, поставили свої підписи під зверненням до парламентарів, аби відправити законопроєкт на доопрацювання, адже його ухвалення може стати фатальним для довкілля. Лінк на звернення: https://uncg.org.ua/zvernennia-2/

 

Zero Waste Society

U-Cycle

МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЧЛЕНІВ УКМ

8 листопада

9 листопада

10 листопада

15 листопада

16 листопада

17 листопада

Підписатися на розсилку дайджесту УКМ
Отримувати анонси та новини членів мережі

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6