Новини сфери клімату та енергетики. Дайджест УКМ за жовтень

До вашої уваги — дайджест новин УКМ на жовтень. Аби щомісяця отримувати дайджест кліматичних та енергетичних новин від УКМ, варто підписатися на нашу розсилку.

 

 НАЦІОНАЛЬНІ НОВИНИ

НОВИНИ МЕРЕЖІ

 

 НОВИНИ ЧЛЕНІВ МЕРЕЖІ

UCycle

Запрошує долучитись до створення Карти веломаршрутів України велосипедні організації, велоактивістів і велоактивісток, велотуристів/ок з усіх областей.

Зробили дослідження «Огляд іноземних національних велосипедних стратегій», своєї Україна досі не має.

Продовжують дискусію  щодо мікромобільності та прав користувачів персонального електротранспорту.

Півдвели підсумки урбаністичної школи «Вулиці для людей» і розробили кейс рішень, як зробити вулиці на Подолі в Києві комфортними, безпечними та привабливими для людей.

 

«Екопарк Осокорки»

Продовжують захист двох об’єктів ПЗФ – заказника «Осокорківські Луки» та заказника «Озеро Тягле» від планів КМДА, ДРДА створення парку відпочинку «Осокорки».

Провели традиційну осінню толоку із створенням Арт-об’єкту на тему збереження довкілля.

Стали першою організацією з України членом Всесвітньої мережі водно-болотних угідь WWN.

«Чорноморський жіночий клуб»

Провели у виконкомі Чорноморської міської ради круглий стіл «Кліматичні амбіції м.Чорноморська», де обговорювали питання впливу зміни клімату на Чорноморськ, ПДСЕРК та побудову системи муніципального енергетичного менеджменту та зменшення обсягів споживання енергоресурсів бюджетними установами м.Чорноморська.

 

«Еколтава»

Провели кліматичний форум «Енергія Змін 2021», який об’єднав активну молодь України, екологічних активістів/ок, молодих підприємців/ниць, громадських діячів/ок, блогерів/ок, лідерів/ок думок та всіх, хто прагне нових змін. Цьогоріч форум був присвячений темі взаємодії. Обговорювали теми кліматичної та соціальної справедливості, рішення з адаптації до зміни клімату, боротьбу за збереження лісів, судові справи проти деревообробних заводів, експедиції у пошуках чистої води в Україні, моніторинг якості повітря. Учасники створили музей активізму, де були розміщені найрізноманітніші експонати з історіями з екологічного та кліматичного руху. А також приєдналися до акції «McDonald’s, припини нищити парки!», щоб підтримати екоактивістку Надію Паливоду, яка оголосила голодування проти знищення у Кропивницькому Центрального скверу. Деталі і фото>>

PLATO

Видали «Каталог зелених рішень» – посібник про природоорієнтовані рішення, які сприяють вирішенню екологічних проблем громади та адаптації міського простору до наслідків кліматичної зміни. Каталог буде корисним для активних мешканців, котрі беруть участь у Громадському бюджеті, представників органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств, представників ОСББ і управляючих компаній, освітян, студентів тощо. Скачати>>

Випустили серію просвітницьких відео про компостування. У роликах йдеться про важливість сортування та можливості правильної переробки органічних відходів як для мешканців багатоквартирних будинків, так і для приватних домогосподарств.

Розпочали створення природоорієнтованого простору біля банку їжі «Тарілка» із дощовим садком, водопроникною поверхнею, вертикальним і контейнерним озелененням.

 

«Екоклуб»

Підтримали проєкт «Зелений перехід Рівне». У Дядьковицькій громаді, що на Рівненщині, планують вирощувати енергетичну вербу. Це культура, з якої отримують біопаливо для котелень, що у кілька разів дешевше за природний газ. Під час реалізації проєкту за два роки споживання природного газу у Рівному планують скоротити на 50%.

 

«Екодія»

Визначили результати всеукраїнського конкурсу зі сталої мобільності та якості повітря – «Краще місто». Хмельницький, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський та Тетіїв стали найкращими містами  в Україні за якістю повітря. А за критерієм сталої мобільності перемогли Львів, Чернігів, Івано-Франківськ, Дрогобич.

Спільно з проектом #ЛісосмугиЖиття благодійного фонду Peli can live та Томашівською громадою відновили лісосмугу в Томашівській ОТГ.

Провели на People’s summit у Глазго, який відбувається паралельно з Конференцією сторін COP26, захід, присвячений залученості громадськості до кліматичної політики.

Екологія – Право – Людина

Організували брифінг за участі провідних громадських організацій в вимогою обговорення критеріїв та плану дій майбутнього очільника міністерства. Нагадали владі про діючий євроінтеграційний порядок денний в сфері захисту довкілля, а також поставили вимоги до кандидатів на посаду, акцентували увагу на важливість наявності команди.

 

Zero Waste Lviv

У партнерстві з проєктом Lviv Fashion Week сторюють освітню онлайн-програму «Нове життя старих речей, або модний апсайклінг з турботою про середовище», що популяризує усвідомлений підхід до споживання одягу, взуття й аксесуарів. Переглянути відео та надихнутись їхнєю працею можна на facebook-сторіці «Нове життя старих речей» та на Youtube-каналі. Відзняті ролики не лише популяризують апсайклінг як спосіб продовжити життя улюбленим речам, а й дають чіткі інструкції для створення власних виробів.

«Лісові ініціативи і суспільство»

Розпочали цикл  вебінарів: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс».

 

Форза»

У Івано-Франківську провели Конференцію зі сталої мобільності та чистого повітря. Захід проводився у співпраці з Екодія, нашою ГО ФОРЗА в рамках проекту #SUMCITYNET та за сприяння Івано-Франківської міської ради.

 

УПГ

Україна приєдналась до декларації світових лідерів щодо лісів та землекористування, першим пунктом якої є збереження лісів та інших екосистем. УПГ закликає Президента України негайно виконати свій прямий обов’язок – підписати Укази про створення нових та розширення чинних територій ПЗФ. Згідно з сайтом Уряду України, ще 10 грудня 2020 року було погоджене розширення Карпатського біосферного заповідника в Закарпатській області, 7 квітня 2021 року – розширення НПП «Вижницький» у Чернівецькій області, 27 квітня 2021 – розширення НПП «Меотида» в Донецькій області, 17 лютого  2021 року – створення НПП «Пуща Радзвівіла» в Рівненській області, 17 березня 2021 року – створення НПП «Куяльницький» в Одеській області, 14 липня 2021 року – створення національного природного парку «Холодний Яр» у Черкаській області. Загальна площа природоохоронних територій відповідно до цих указів має збільшитися на 51627 га.

 МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЧЛЕНІВ УКМ

Українська природоохоронна група готові провести вебінари про користь від використання відкритих даних про біорізноманіття GBIF у будь-якому університеті України. Робота студентів під час польових практик фіксується у відкритому доступі та автоматично документує як об’єкти досліджень, так і місце перебування студента. Дані, зібрані під час роботи як викладачів, так і студентів, можуть бути опублікованими у відкритому доступі, бути корисними іншим науковцям і мати реальні цитування (до прикладу, база гербарних фондів Херсонського державного університету має вже 28 цитувань у зарубіжних наукових виданнях). Ці вебінари будуть цікаві як викладачам, так і студентам біологічних спеціальностей.

Фонд ім. Гайнріха Бьолля Бюро Київ – Україна запрошує на вебінар за результатами COP26 для України. Реєстрація незабаром.

Екологія-Право-Людина анонсувала новий курс для ОТГ з екологічного права. Стежте за новинами.

Підписатися на розсилку дайджесту УКМ
Отримувати анонси та новини членів мережі

 

 

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6