Українська громадськість обговорила висновки 6-го звіту МГЕЗК про зміну клімату

Обговорення проблем клімату є на часі, попри війну. Ба більше, повномасштабне російське вторгнення значно погіршило стан українського довкілля: руйнуються екосистеми, страждає біорізноманіття, забруднюються природні ресурси, Україна стає вразливішою до зміни клімату.

Тож експерти громадського сектору, в їх числі й співавтори 6-го звіту Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (IPCC), зібрались для онлайн-обговорення можливостей для України на підставі відповідного звіту про зміну клімату. Захід, організований ГО “Екодія” за підтримки Української кліматичної мережі, відбувся 4 травня.

В будь-якому питанні ми маємо спостерігати за глобальним контекстом, повоєнне відновлення не виключення. Тож сьогоднішнє обговорення звіту МГЕЗК про зміну клімату однозначно є своєчасним“, – наголосив координатор УКМ Максим Бабаєв.

Світлана Краковська, українська кліматологиня та голова української делегації в МГЕЗК, розповіла про структуру звіту і процедуру його написання, а також про висновки звіту для локальних рішень. 

Експертка звернула увагу на один з основних висновків звіту щодо широкомасштабності, стрімкості зростання і безпрецедентності змін клімату за останню тисячу років. 

Не можна стабілізувати зміни клімату, не зберігаючи, не рятуючи біосферу…Ми розрахували, що критичною межею підвищення середньорічної температури є 2-2,5 С. Подальше збільшення температури призведе до катастрофічного стану біосфери”, – додав Яків Дідух, науковий редактор підготовки одного з розділів шостої доповіді МГЕЗК, коментуючи вплив зміни клімату на рослинний покрив та екосистеми.

Про запобігання зміні клімату розповів Микола Шлапак, член авторського колективу Глави 13 “Національна та субнаціональна політика та інституції” для внеску Робочої групи III до Шостої доповіді з оцінки МГЕЗК (AR6). Експерт наголосив на необхідності прискорення заходів запобігання зміни клімату, що є критичним для сталого розвитку.

“Важливо інкорпорувати кліматичну політику та технології в загальні пріоритети розвитку країн. Навіть якщо це відновлення після кризи, в тому числі після війни, важливо інкорпорувати кліматичні аспекти у відновлення, що дозволить не лише скоротити викиди парникових газів, але й паралельно досягати інших цілей сталого розвитку”, – зазначив експерт. 

Відеозапис заходу.

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6