У 2020 році використання природоорієнтованих рішень було визнано важливим інструментом для досягнення цілей Європейського зеленого курсу. А в 2021 році членами нашої Мережі було напрацьовано каталог із 25 рішень, які є актуальними для впровадження в українських громадах.
Сьогодні, у міжнародний день біорізноманіття, згадаймо деякі з ПОР, застосування яких є важливим для збереження біорізноманіття, а також адаптації до наслідків зміни клімату та раціонального використання природних ресурсів.
- Відновлення заплави річок. Заплави — це зазвичай лучні та болотні екосистеми, яким притаманний добре розвинений рослинний покрив, тому вони здатні поглинати велику кількість вуглецю. У природному вигляді ці місця стають осередком для різноманітних представників місцевої фауни, тобто слугують осередками для підтримки існування біорізноманіття.
- Дощові садки та канави — це композиції з вологолюбних і витривалих до довгих періодів спеки багаторічних рослин, що завдяки спеціальній дренажній системі збирають, затримують та повертають дощову воду до екосистеми. Рослини, висаджені до дощових садків і канав, сприяють очищенню та зволоженню повітря, а також збільшують рівень біорізноманіття у міському просторі.
- Живоплоти (жива огорожа) — різновид огорожі, що є щільною вузькою смугою кущів або дерев для відгородження або огородження. Живоплоти підтримують біорізноманіття, завдяки створенню середовищ проживання, захисту, харчування для комах і птахів.
Детальніше про ці та інші ПОР дізнавайтеся з каталогу.
Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6