Кліматичні новини. Дайджест УКМ за червень 2023

НАЦІОНАЛЬНІ НОВИНИ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підписатися на телеграм-канал УКМ

НОВИНИ ЧЛЕНІВ УКМ

Молодіжна громадська екологічна організація «Наш дім – Манява» впроваджує проєкт «Відкриття Карпатського екологічно-просвітницького центру». Центр функціонуватиме на базі організації в селі Манява,  де будуть облаштовані: навчальна екологічна лабораторія, візит центр та бібліотека.

МБО «Екологія-Право-Людина» розробила «Реєстр судових рішень з питань, що стосуються довкілля». Реєстр розміщений тут і є доступним для необмеженого користування.
Також команда ЕПЛ підготувала одразу кілька публікацій та аналітичних документів:
Екоцид, воєнні злочини в розумінні національного і міжнародного права: призма трагедії на Каховській ГЕС;
Аналіз постанови Верховного Суду щодо обчислення істотної шкоди довкіллю. Справа № 678/536/21.
– Огляд наслідків та загроз для довкілля і здоров’я людей внаслідок підриву Каховської ГЕС російськими військами.
Постконфліктна екологічна оцінка Північної Македонії.

Крім того, представники ЕПЛ взяли участь у зустрічі Всесвітнього альянсу з екологічного права, що відбулася з 25 до 29 червня 2023 року місто Себу (Республіка Філіппіни).

 

Еколтава створила соціальний ролик, присвячений мінімізації відходів у побуті, а також розробила серію інфографік, присвячену енергетичній автономності домогосподарств.

Інші результати роботи команди Еколтави:
– Проєктна менеджерка Еколтави Марина Садкіна пройшла навчання у Техаському університеті в м.Арлінгтон в рамках проєкту ISWA – Міжнародна асоціація управління твердими відходами.
– Перші випускники та випускниці онлайн курсу “Про здорове і стале харчування” отримали сертифікати.

 

 

 

 

 

Екоклуб продовжує реалізацію проєкту Solar Aid For Ukraine:
– У лікарні на Дубенщині запрацювала сонячна електростанція і вже виробила перші кіловати.
Відібрано 20 водоканалів, які отримають техніко-економічні обґрунтування (ТЕО) на встановлення сонячних електростанцій.
– На даху Центральної міської клінічної лікарні у Сумах монтують сонячну електростанцію.

Також експерти Екоклубу проаналізували, як загрожує нещодавній теракт на Каховській ГЕС роботі ЗАЕС.

 

 

 

 

 

ГО «Український екологічний клуб «Зелена Хвиля» залучили 100 студентів з усієї України до навчання у Всеукраїнській Академії
“i- Tree4UA”.

Також відбувся перший з двох запланованих тренінгів з Лісової педагогіки, що мають на меті м’яко та природно долучити дітей до питання збереження довкілля.

 

 

 

 

 

 

Експерти ГО “Лісові ініціативи і суспільство” здійснили оцінку екологічних втрат від затоплення територій Херсонщини на основі супутникових знімків.

Інші результати роботи:
– З початку повномасштабної агресії росії наприкінці зими 2022 року, крім основної діяльності – боротьби з незаконними рубками лісу, – ГО “ЛІіС” розпочала роботу задля підтримки найбільш потерпілих у часі війни осіб. Про рік гуманітарної діяльності ГО “ЛІіС”.
– Продовжується моніторинг особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків.
– Впродовж 28 – 30 червня 2023 року в Національному природному парку “Хотинський” відбувся тренінг “Навички ефективної роботи для інспекторів служби державної охорони природно-заповідного фонду України”.

 

 

Команда ГО “ПЛАТО” продовжують активну працю над розбудовою простору “Розсадник”.
Також екоактивісти діляться своїм досвідом відновлення родючості ґрунту на місці стихійного сміттєзвалища у парку “Залізна вода”.

 

 

 

 

 

 

 

 

ГО “Хмельницький енергетичний кластер” розробляють методичні матеріали та аналітичні звіти для трьох громад Хмельницької області в рамках проєкту “Вирощування енергетичних культур, як складова енергонезалежності громад”
Крім того, ГО “ХЕК” отримала підтримку проєктів “План дій сталого енергетичного розвитку і клімату для Теофіпольської громади” та “Сонячна енергетика, як складова освітнього процесу”, реалізація яких розпочнеться вже з липня.

 

 

 

 

 

 

Завершується збір підписів під петицією, створеною Екодією, із закликом до уряду відмовитися від будівництва 9-ти нових атомних блоків. Детальніше.

Підписати петицію

МОЖЛИВОСТІ ВІД ЧЛЕНІВ УКМ

 

 

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6