До вашої уваги — дайджест новин УКМ на червень. Аби щомісяця отримувати дайджест кліматичних та енергетичних новин від УКМ, варто підписатися на нашу розсилку.
НАЦІОНАЛЬНІ НОВИНИ
- Міндовкілля затвердило Загальні методичні рекомендації щодо змісту та порядку складання звітів з оцінки впливу на довкілля. Документ містить рекомендації щодо опису і оцінки можливого впливу на клімат.
- Міндовкілля розпочинає роботу над проєктом Стратегії низьковуглецевого розвитку України до 2050 року, яка окреслить шляхи декарбонізації економіки та досягнення кліматичної нейтральності України до 2060 року. Пропозиції щодо цілей та завдань Стратегії очікуються до 15 липня 2021 року на поштову адресу Міндовкілля: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, та е-mail: maister@mepr.gov.ua.
- Оприлюднено проєкт розпорядження КМУ «Про схвалення Концепції Державної науково-технічної програми у сфері зміни клімату до 2030 року». Зауваження приймають до 15 липня.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський провів онлайн-зустріч із заступником Спеціального посланника Президента США з питань клімату Джонатаном Першингом. «Нас надихають прагнення Президента Джо Байдена щодо повернення США до Паризької Угоди і ряд оголошених дій та ініціатив у напрямку боротьби зі зміною клімату. Маючи такого союзника як США, Україні легше просувати власні кліматичні амбіції», – повідомив Абрамовський.
- Президент України підписав Закон № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Закон вводить штраф на суму до 34 тисяч гривень за розповсюдження пакетів-«маєчок». Введення закону в дію відбудеться 10.12.2021 та вже із 1 січня наступного року в Україні буде заборонено розповсюдження оксорозкладних (оксобіорозкладних) пакетів. Із березня 2022 року магазини, супермаркети, аптеки та кафе перестануть пропонувати відвідувачам тонкі пакети товщиною стінки до 50 мкм.
- Прийнята «фосфатна» постанова КМУ від 02.06.2021 №575 «Про внесення змін до Технічного регламенту мийних засобів», якою країна запровадила суворіші обмеження щодо фосфатів, для боротьби із цвітінням вод.
НОВИНИ МЕРЕЖІ
- Відбулися загальні збори Української кліматичної мережі, на яких до коаліції прийнято 4 нові організації: ГО «Українська природоохоронна група», ГО «Флора», ГО «Екопарк Осокорки», ГО «Лісові ініціативи і суспільство». Були обговорені результати та цілі роботи, спільні проєкти. Детальніше на сайті УКМ.
- Відбувся Всеукраїнський форум«Україна 30: Екологія». Темою першого дня було посилення ролі України у глобальній боротьбі зі зміною клімату. Це фактично перша подія національного рівня, присвячена зміні клімату. Більше про результати: https://ucn.org.ua/?p=7730
- Продовжується адвокація прийняття проєкту Постанови про імплементацію Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок №5129.
- Члени Української Кліматичної Мережі починають спільний проєкт, за яким покращать ПДСЕР(К) у 6-ти містах і громадах. Детальніше: https://ucn.org.ua/?p=7741
- Українська кліматична Мережа підтримала проведення екологічного конкурсу EcoQuiz від проєкту «Чисте повітря для України». Такі наслідки зміни клімату, як пилові бурі, смерчі, дим від лісових пожеж додатково забруднюють повітря у містах і селах. Запис: https://fb.watch/6ohBTW7k_T/
- Члени УКМ запрошують ОМС міст підтримати НВВ2 на рівні 65%, підписавши звернення до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.
НОВИНИ ЧЛЕНІВ МЕРЕЖІ
«Екоклуб»
провів круглий стіл «Як імплементація національної кліматичної політики сприяє розвитку міст?». Представники муніципалітетів Великої Британії розповіли про свій досвід перетворення міст на кліматично нейтральні та адаптовані до зміни клімату. Презентації та запис заходу: https://ucn.org.ua/?p=7749
«Екодія»
разом із науковцями підготували публікацію «Аналіз впливу кліматичних змін на водні ресурси України». Подане узагальнення вже виконаних наукових досліджень змін кількісних характеристик водних ресурсів України під впливом зміни клімату, аналіз ймовірної вразливості основних водокористувачів, оцінка ролі водно-болотних угідь у формуванні водних ресурсів та надані рекомендації щодо адаптації водного сектора України до зміни клімату.
«Еколтава»
провела тренінг «Нуль відходів для бізнесу» для представників бізнесу Пирятинської та Чорнухинської громад.
Підвели підсумки конкурсу «Збери більше» між школами Пирятинської, Гребінківської, Новооржицької та Чорнухинської ОТГ, які назбирали найбільше пластикових пляшок та макулатури.
Провели перекриття дороги до сміттєзвалища на Макухівці з адвокацією зменшувати кількість власних відходів, сортувати відходи, компостувати органічні відходи.
PLATO
підготували практичний посібник, у якому зібрано знання, ідеї, приклади та інструменти для того, щоб удосконалити практику управління трав’яним покривом в українських громадах. Пояснюється, що не так із викошуванням газонів в українських містах, розвінчуються міфи про різнотрав’я, даються практичні поради зі створення газону із різнотрав’я. Скачати посібник https://ucn.org.ua/?p=7723
Екологія – Право – Людина (ЕПЛ)
оновили огляд процедур Стратегічної екологічної оцінки за червень
Провели онлайн тренінг «Виявлення зловживань у природоохоронній сфері», де охарактеризували зловживання у сфері лісокористування, ОВД, у сфері викидів та поводження з відходами. Запис:
Провели акцію на підтримку законопроєктів №3091 та №4167 про промислове забруднення.
«Форза»
продовжує просвітницьку кампанію «Поділися дорогою, поважай велосипедиста».
Провели круглий стіл «Класифікація стану водозбору – передача досвіду Лісової служби США Україні». Запис: https://fb.watch/6olnV11WL-/
«WWF-Україна»
закликає Офіс Президента України підписати указ про розширення Карпатського біосферного заповідника, щоб забезпечити надійний захист букових пралісів Карпат.
«WWF-Україна» підготували короткі підказки для туристів і мандрівників, які допоможуть підготуватися до відпочинку у природі, отримати «екологічні» враження, урізноманітнити дозвілля, приєднатися до світової спільноти прихильників сталого туризму.
МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЧЛЕНІВ УКМ
Відкрита реєстрація на безкоштовний онлайн курс «Зелена архітектура» від польської Академії EID. Якщо вас цікавить, як створювати сучасний міський простір, інклюзивний та дружній до природи – запрошуємо приєднуватись! Реєстрація >>
Співавтори та викладачі курсу – представники люблінського фонду «Ландшафти», однієї з провідних експертних організацій Польщі, що ділиться найкращими практиками екологічної організації простору.
Підписатися на розсилку дайджесту УКМ
Отримувати анонси та новини членів мережі