Новини сфери клімату та енергетики. Дайджест УКМ за липень

До вашої уваги — дайджест новин УКМ на липень. Аби щомісяця отримувати дайджест кліматичних та енергетичних новин від УКМ, варто підписатися на нашу розсилку.

  НАЦІОНАЛЬНІ НОВИНИ

НОВИНИ МЕРЕЖІ

НОВИНИ ЧЛЕНІВ МЕРЕЖІ

PLATO

Упродовж 19-31 липня у межах проєкту «Сафарі для громад» навчали усіх охочих протидіяти наслідкам погодних катаклізмів і нераціональному використанню ресурсів із використанням природоорієнтованих рішень. Детальніше>> 

 

«Екоклуб»

Разом з партнерами розпочав громадське обговорення проєкту концепції «Зелені коридори Рівного» – стратегічного курсу для розвитку зеленого міста на наступні 10-15 років.

 

«Екодія»

Презентували дослідження «Економічні наслідки поступової відмови від використання вугілля в Україні до 2030 року» 

Видали випуск №3 подкасту у пуховиках «Чи достатньо садити ліс, щоб врятуватись від зміни клімату?» 

 

ЕПЛ

Підготували пропозиції до проєкту Водної стратегії України, розробленого Міндовкілля та Офісом реформ.

Підготували звернення до народних депутатів та міністерств з вимогою разблокувати сміттєву реформу. 

 

«Еколтава»

Провели екофестивалі в чотирьох ОТГ: Пирятинській, Новооржицькій, Чорнухинській, Гребінківській у рамках роз’яснювальної кампанії в сфері поводження з відходами. Як це було>> Організували «Сафарі для громад у Полтаві» з пошуку природоорієнтованих рішень.

 

«Екосенс»

Провели лекцію про можливості зниження забруднення повітря від енергетики та транспорту, закладені в Green Deal та Угоді мерів, та почали громадське обговорення нового ПДСЕРК міста Запоріжжя.

 

«Форза»

Встановила перші криті велопарковки в рамках проєкту #SUMCITYNET Робоча група зі сталої мобільності проаналізувала локації в Ужгороді, де встановлять 5 піднесених пішохідних переходів, 20 понижень тротуарів, 6 пішохідних переходів з тактильною плиткою та смугами, 5 парклетів.

 

«Лісові ініціативи і суспільство»

Експерти лісового права, представники організацій та ключові гравці лісового сектору на запрошення FSC обговорили питання незаконних рубок, обігу нелегальної деревини та низького правозастосування в Україні.

 

Zero Waste Львів

Провели у Львові Zero Wste Fest 2021 – найпотужніший фестиваль zero waste в Україні. Ключовою темою стала відмова від пластикових пакетів. Завершили #ЛипеньБезПластику, але далі закликають відмовлятися від одноразових пластикових речей та переходити на використання більш сталих замінників.

 

«Екопарк Осокорки»

Із рухом «Чесно» збирає підписи під зверненням до депутатів Київради щодо неприйняття рішення про забудову екопарку «Осокорки».

Екологи та громада, яка захищає озера Вирлиця, Небреж, Тягле та Совські ставки, пояснили, чому варто боротись за острівці дикої природи посеред великого міста. Читати статтю «Екопарки замість ЖК, ТРЦ, клумб і бетонної плитки. Чому дика природа зараз особливо потрібна Києву».

 

МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЧЛЕНІВ УКМ

  • У рамках проєкту «Сафарі для громад» ГО «Плато» та Фонд захисту біорізноманіття України створили чат-бот @Safari_Community_bot на платформі Telegram, наповнений детальною інформацією про 26 природоорієнтованих рішень. Навчайтесь легко!
  • Дивіться підбірку екофільмів на серпневі вечори від ГО «Еколтава».
  • V міжнародний Запорізький екофорум, який пройде 14-16 вересня у Запоріжжі, запрошує спікерів для обговорення питань подолання зміни клімату в рамках Європейського зеленого курсу. Діятиме виставка, майстер-класи, обговорення, семінари, панельні дискусії.
  • «Екодія» запрошує громадські організації долучитися до кліматичної мобілізації, яка відбудеться 26 вересня у Києві та різних містах України, і провести власні акції з вимогами до місцевої влади.  Основна вимога для влади на національному рівні –достатнє фінансування у Держбюджеті на скорочення викидів парникових газів, адаптацію до зміни клімату та природоохоронні заходи.

Підписатися на розсилку дайджесту УКМ
Отримувати анонси та новини членів мережі

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6