Новини сфери клімату та енергетики. Дайджест УКМ за вересень

До вашої уваги — дайджест новин УКМ за вересень і анонси жовтня. Аби щомісяця отримувати дайджест кліматичних та енергетичних новин від УКМ, варто підписатися на нашу розсилку.

 НАЦІОНАЛЬНІ НОВИНИ

  • Кабмін схвалив Концепцію Державної цільової програми справедливої трансформації вугільних регіонів України на період до 2030 року. Концепція покликана розв’язати проблемні питання, які виникають через процес відмови від викопного палива. На підставі затвердженої Концепції буде розроблена державна цільова програма справедливої трансформації вугільних регіонів.
  • У Парламенті створено міжфракційне депутатське об’єднання «Енергоефективна Україна».
  • В Мілані відбулася підготовча конференція pre-COP26 перед зустріччю в Глазго. «Наслідки невиконання мети Паризької угоди 1.5C, ймовірно, приведуть до загибелі людей і руйнувань в усьому світі. Зміна клімату не визнає ні кордонів, ні ідеологій. Буде тільки гірше, якщо ми не приймемо термінових заходів у 2021 році і не доб’ємося значного прогресу на COP26 », – заявила Патрісія Еспіноса, Виконавчий секретар ООН зі зміни клімату.
  • 20 жовтня Комітет з питань екологічної політики та природокористування ВРУ проведе круглий стіл на тему: «Реалізація вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди». У заході запланована участь представників організацій Української кліматичної мережі.

НОВИНИ МЕРЕЖІ

  • Проведено конференцію «Сталий енергетичний розвиток і збереження клімату: досвід європейських і українських міст» у рамках V Міжнародного Запорізького екологічного форуму. Бристоль, Будапешт та Кутаїсі, Запоріжжя, Пирятин, Коростень, Хмельницький та Чорноморськ – за тисячі кілометрів один від одного, ці міста вирішують однакові кліматичні проблеми. Читайте репортаж, дивіться запис та качайте презентації спікерів.

  • 10 організацій УКМ узяли участь у всеукраїнській кліматичній мобілізації: «Екодія» у Києві, «Екоклуб» у Берліні, PLATO  у Львові, «Чорноморський жіночий клуб» під Одесою, «Флора» у Кропивницькому,  «Екосенс» у Запоріжжі, «Голос Природи» в Кам’янському, «Хмельницький енергетичний кластер», «Наш дім – Манява» у Маняві і Яблунці, «Екосфера» в Ужгороді. Наша спільна мета – привернення уваги до проблеми зміни клімату, необхідності виконання заходів з кліматичної адаптації. Деталі і фото

  • УКМ підтримала ініціативу Free Svydovec – екологічного руху, який вже 4 роки  об’єднує десятки громадських  організацій та людей з різних країн для захисту гірського  масиву  Свидовець від урбанізації  та незаконних рубок лісу у суді та підписала лист до Олімпійського комітету.
  • Члени УКМ узяли участь у Марші за Київ з вимогами плану адаптації міста до зміни клімату, збереження зелених зон і водно-болотних угідь навколо міста.
  • Продовжуємо публікацію рішень з адаптації до зміни клімату: читайте про зелені коридори проти теплового стресу та підтоплень та рішення з адаптації гірських регіонів до паводків.

НОВИНИ ЧЛЕНІВ МЕРЕЖІ

«Еколтава»

провели екологічну інсталяцію «Пакет з пакетами пакетів!».

У рамках Європейського тижня мобільності, долучились до акції «Велосипедом на роботу».

U-Cycle («Асоціація велосипедистів Києва»)

провели міжнародну конференцію Veloforum 2021 в Ужгороді та хаби в Одесі, Бердянську і Краматорську. Програма і відеозаписи всіх виступів>>

Розпочали національну кампанію «Велосипедом до школи». Подробиці>> 

«Екодія»

організували масштабний Кліматичний марш у Києві та координували кліматичні акції у регіонах. Активісти вийшли на вулиці, щоб закликати владу збільшити фінансування у Держбюджеті на заходи зі скорочення викидів парникових газів, адаптації до зміни клімату та інші природоохоронні заходи.

Випустили подкаст у пуховиках «Вітер, сонце, біомаса – рішення кліматичної кризи?»

ЕПЛ

продовжили захист Свидовця у касаційному адміністративному суді. В результаті Верховний Суд України частково задовільнив касаційні скарги ЕПЛ, скасувавши рішення судів нижчих інстанцій, та направив справу на новий розгляд у суд першої інстанції.

«Екоклуб»

розпочав опитування рівнян та квасилівчан, що потрібно змінити, щоб жителям Рівненської громади було комфортніше в умовах кліматичної кризи.

Знову оскаржуватиме позитивний висновок з оцінки впливу на довкілля щодо планової діяльності заводу «Кроноспан».

 

 МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЧЛЕНІВ УКМ

«Еколтава» запрошує до участі у міжнародному кліматичному форумі «Енергія Змін 2021», який відбудеться 29-30 жовтня у м. Полтава. Тема року – взаємодія у різних проявах: взаємодія людини та природи, взаємодія кліматичних проблем і соціальної нерівності, взаємодія громадських організацій і влади, взаємодія низових рухів між собою. Щоб узяти участь у форумі, заповніть анкету до 22 жовтня включно.

Підписатися на розсилку дайджесту УКМ
Отримувати анонси та новини членів мережі

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6