Новини сфери клімату та енергетики. Дайджест УКМ за грудень 2022

До вашої уваги — останній дайджест новин УКМ за буремний 2022 рік.

  НАЦІОНАЛЬНІ НОВИНИ

 

 НОВИНИ МЕРЕЖІ

 • УКМ і Zero Waste Alliance Ukraine провели презентацію доповіді «Пластик і клімат: який зв’язок?», у якій узяла участь і відома кліматологиня Світлана Краковська. Представляємо матеріали вебінару.
 • Україна готується до впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів (СТВ) ще з 2018 року. На семінарі, організованому Carbon Market Watch, Екодією та Українською кліматичною мережею, директор Carbon Market Watch Сем Ван дер Плас дав огляд Європейської системи торгівлі викидами спеціально для української громадськості
 • Представники українських екологічних громадських організацій, зокрема й УКМ, написали лист-звернення до віцепрезидента Єврокомісії Франса Тіммерманса, де звернули увагу посадовця на необхідність «озеленення» екстреної технічної допомоги та важливість зеленого післявоєнного відновлення України.

НОВИНИ ЧЛЕНІВ МЕРЕЖІ

«Екологія Право – Людина»

 • Організували соціологічне опитування щодо ставлення українців до екологічних проблем. Для порівняння відповідей використовуються дані опитування, проведеного у серпні 2020 року Фондом «Демократичні ініціативи» спільно з Центром Разумкова на замовлення ЕПЛ. Докладніше>>

«Флора»

 • Провели презентацію дослідження «Небезпечний сусід — Інгульська шахта». Зробили дослідження впливу шахти на навколишнє середовище та порушення норм природоохоронного законодавства, а також аналіз економічної складової функціонування шахти. Результати цього дослідження є важливим аргументом для зміни ставлення місцевих жителів до шахти. Запис

U-Cycle

 • 800 велосипедів уже допомагають бути мобільнішими українським волонтерам і волонтеркам, соціальним працівницям і медикам, персоналу критично важливих під час війни комунальних служб у понад 30 громадах України, постраждалих від військової агресії рф Детальніше тут.
 • Включили теми про безпеку руху на велосипеді та правила дорожнього руху для велосипедистів до навчальної програми «Основи здоров’я» для 6-9 класів українських шкіл. Детальніше тут.

 

 ХЕК

 • В рамках Школи кліматичного лідерства та за підтримки CAN, підтримали ініціативу учнів власноруч змайструвати лавку з функцією підзарядки гаджетів від сонця. Розпочали співпрацю з Теофіпольською громадою в напрямку енергоменеджменту.

Українська природоохоронна група

 

«Зелений світ»

 • У партнерстві з ГО «Екодія» провели дослідження якості трьох децентралізованих джерел питної води в Чорткові. Його висновки тут.

«Екодія»

 

«Еколтава»

WWF-Україна

 «Екоклуб»

 • Для лікарні у Звягелі встановлюють сонячну електростанцію на 32,4 кВт.  Саме така кількість електроенергії потрібна, щоб забезпечити роботу 11 апаратів штучної вентиляції легень, під якими борються за життя пацієнти реанімаційного відділення.
 • Продовжує судитися з деревообробним підприємством «Кроноспан».

МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЧЛЕНІВ УКМ

Підписатися на розсилку дайджесту УКМ
Отримувати анонси та новини членів мережі

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6