Новини сфери клімату та енергетики. Дайджест УКМ за серпень

До вашої уваги — дайджест новин УКМ за серпень 2021 і анонсів вересня. Аби щомісяця отримувати дайджест кліматичних та енергетичних новин від УКМ, варто підписатися на нашу розсилку.

  НАЦІОНАЛЬНІ НОВИНИ

Кадрові призначення

18 серпня Головою Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України призначено Безуса Валерія Олександровича.

 

НОВИНИ МЕРЕЖІ

  • Відбувся вебінар «Адаптація вразливих верств населення до зміни клімату». Представляємо матеріали з тренінгу https://ucn.org.ua/?p=7831
  • УКМ розпочала спецпроєкт «Рішення з адаптації», де розповадає про кейси адаптації міст до зміни клімату. Про те, як створюють дощові садки проти підтоплень у Львові, читайте у статті https://ucn.org.ua/?p=7858 Як створюють модулі біорізноманіття у Білій Церкві, дізнайтеся https://ucn.org.ua/?p=7874
  • Українська Кліматична Мережа готується до участі у всеукраїнській кліматичній мобілізації! 26 вересня в різних містах України організації – члени УКМ – проведуть різноманітні вуличні акції, перфоманси, воркшопи, інфоточки. «Екоклуб» у Рівному, PLATO / ПЛАТО та Лісові ініціативи і суспільство ForestCom у Львові, «Чорноморський жіночий клуб» під Одесою, «Флора» у Кропивницькому,  «Екосенс у Запоріжжі, «Голос Природи» в Кам’янському, «Хмельницький енергетичний кластер» вже оголосили про своє долучення. Наша спільна мета – привернення уваги до проблеми зміни клімату, необхідності виконання заходів з кліматичної адаптації.

НОВИНИ ЧЛЕНІВ МЕРЕЖІ

 «Екодія»

Презентували результати громадського скринінгу підземних і поверхневих вод у сільській місцевості. Участь в скринінгу взяли представники 14 ОТГ з 10 областей, які розташовані у басейнах річок Південний Буг та Дніпро.

Видали нові випуски подкасту у пуховиках «Кліматична (не) справедливість»  та №5 «Море, кити і зміна клімату».  Провели хакатон «Трансформери. Restart region» для 13 громадських ініціатив Луганської та Донецької областей та перший в Україні «вугільний табір» для активістів.

 

«Еколтава»

Розпочала проєкт «Звіт з громадського аналізу плану ПДСЕР м. Суми до 2025 року». Разом з  Градизькою та Новоселівською ОТГ Полтавського району розпочали відновлення лісосмуг на їх території.

Розпочато проєкт «Екологічно-соціальна дискримінація населення за фактором проживання біля сміттєзвалища» на прикладі Макухівського сміттєзвалища.

 

«ЕПЛ»

Підготували огляд прогресу проведення основних екологічних реформ за перший рік роботи Міндовкілля

Проаналізували прогрес України у досягненні цілей Європейського зеленого курсу у сфері поводження з відходами.

 

PLATO

Зібрали голоси під петицією до міської ради «Львову потрібен план дії для протидії негоді».

Випустили «Каталог зелених рішень» про 25 природоорієнтованих рішень, які можна втілити у міському просторі), а також чотири відеоролики про природоорієнтовані проєкти: різнотрав’я скверу на Кульчицькоїбіодренажні системи стадіону школи №40торфовище Білогорщадружній до довкілля дитячий майданчик у Горіховому гаю.

 

«Екоклуб»

Розпочав кампанію #Тегни_калюжу. Збирають  локації затоплень у Рівному, що трапляються під час злив https://ecoclubrivne.org/flooding/ для оцінки вразливості міста.

Завершує опитування жителів м.Рівне та смт. Квасилів про вразливість громади до зміни клімату.

Підготували статтю про програму «Енергодім»: як працює, можливості для ОСББ, компенсація коштів на енергоефективність: https://ecoclubrivne.org/energyhouse/

 

«Екосенс»

Провів «Енергопікнік» як лекцію про можливості зниження забруднення повітря від енергетики та транспорту, закладені в Green Deal та Угоді мерів, та почав громадське обговорення цілей ПДСЕРК міста Запоріжжя. Готує секції

МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЧЛЕНІВ УКМ

  • 15 вересня Українська Кліматична Мережа запрошує відвідати конференцію онлайн «Сталий енергетичний розвиток і збереження клімату: досвід європейських і українських міст» https://fb.me/e/13J1MeI3p.
  • «Еколтава» пропонує добірку екофільмів серпня на сайті
  • 17-19 вересня всіх запрошує Veloforum 2021 – це єдина в Україні конференція на перетині транспортної політики, сталого місцевого розвитку та громадянського суспільства. Тема цьогорічного Велофоруму: «Велотуризм – запорука сталого розвитку територій».

Трансляція Veloforum 2021 відбуватиметься з Ужгорода, куди приїдуть спікери. Учасники зможуть доєднатися онлайн з будь-якого міста. Реєстрація на подію https://bit.ly/3v4lY7n

Організатори: U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»), Центр соціальних та ділових ініціативАгентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА» та Ужгородська міська рада. Більше інфо: https://www.facebook.com/veloforum.conference

 

 

Підписатися на розсилку дайджесту УКМ
Отримувати анонси та новини членів мережі

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6