УКМ

Блог

[Блог] Міста відіграють основну роль в утриманні температур в межах 1,5 градуси

12.12.2018

Міжурядова група експертів з питань зміни клімату (IPCC) попередила: міста відіграють основну роль в утриманні критично важливої позначки потепління 1,5 градуси

Вісімнадцять провідних авторів Спеціального звіту ІРСС про 1,5 градуси з допомогою міських спеціалістів і неурядових організацій підготували огляд власного звіту пояснивши що означає для міст – утримати температуру Землі на 1,5 градуси.  Для того аби запобігти подальшому потеплінню – треба скоротити викиди СО2. Але що це означає для конкретного українського міста? … читати далі »

Написати коментар »

[Блог] Енергетична Хартія: що варто знати

06.07.2016

pinwheel-wind-power-enerie-environmental-technology-largeКінець ХХ початок ХХІ століття для світової економіки охарактеризувалися зміною вектору в споживанні. Якщо раніше суспільство було критичним споживачем, то тепер все більше людей замислюються над відходом від споживацького способу життя до раціоналізації своїх потреб.

В часи, коли весь світ стоїть на межі глобального потепління  ми маємо відповідально ставитися до споживання енергоресурсів та зменшувати свій вплив на довкілля. Одним із способів зменшити негативний вплив та призупинити глобальну зміну клімату є відмова від викопного палива та перехід на відновлювані джерела енергії (ВДЕ) – енергія вітру, сонця, води.

Провідні країни світу вже обрали для себе шлях скорочення викидів і ставлять перед собою амбітні цілі. На кліматичній конференції ООН в Парижі країни презентували  свої цілі по скороченню викидів. … читати далі »

1 коментар »

[Блог] Енергетика і клімат у світлі Паризької угоди

17.06.2016

paris-climate-agreement-960x450З 17 по 20 травня я взяв участь у тренінгу «Енергетична безпека та врядування в контексті КОП21», який організовував Секретаріат енергетичної хартії. Більше інформації про зміст тренінгу є тут.

Енергетична Хартія – це міжнародна міжурядова організація, заснована на конференції у 1994 році. Тоді її діяльність фокусувалася на енергетичній політиці в Європі після розпаду союзу, взаємодії між сходом і заходом. Поступово Хартія еволюціонувала, розширюючи вплив і географію. Із 2015 вона вийшла за межі Європи і стала всесвітньою. Нинішні завдання Хартії: сприяння політичній та технічній ефективності в енергетиці, захист інвестицій та вирішення спорів, обмін досвідом, поглиблення взаємодії між країнами у сфері енергетики. Це міжнародне утворення, яке прагне відігравати більшу роль у світовій енергетичний політиці. Однак, чи буде ця політика «зеленою», залежить від позиції урядів країн-членів хартії. … читати далі »

Написати коментар »