УКМ

Прес-релізи

Як на клімат вплине добудова нових енергоблоків на Слов’янській ТЕС?

29.01.2019

На Слов’янській ТЕС (Донецька область) приватна компанія «ДОНБАСЕНЕРГО» планує добудувати 2 додаткові енергоблоки. Це кроки для реконструкції теплоелектростанції. Зараз триває процес формування звіту по Оцінці впливу на довкілля (ОВД) цього проекту.
Але якість та об’єктивність фактів у майбутньому звіті викликає сумніви у фахівців кліматичних організацій. Чи повністю розуміють автори звіту з ОВД по реконструкції енергоблоку Слов’янської ТЕС як на клімат, ґрунти, водойми та повітря впливають викиди від спалювання вугілля, його транспортування до енергоблоків? … читати далі »

Написати коментар »

Який потенціал розвитку відновлюваної енергетики у вашій громаді?

25.01.2019

Екологічні організації проаналізували можливості Хмельниччини.
Члени УКМ – ГО “Екоклуб” та партнери “Хмельницький енергетичний кластер”
представили нову методику оцінки економічного потенціалу ВДЕ Хмельницької області.

Алгоритм дозволяє врахувати як природні (сонячні дні, вітри, кількість біомаси тощо) так і технічні ( інфраструктури, мереж, відстані) фактори.
Методика включає розрахунки для розвитку сонячної і вітрової енергетики, біомаси, біогазу, а також гідроенергетики. … читати далі »

Написати коментар »

Українські міста і села ризикують бути підтопленими через зміну клімату: результати наукового дослідження

17.01.2019

Члени УКМ, “Центр екологічних ініціатив Екодія” спільно з науковцями працювали над дослідженням під короткою назвою “Вода близько”. 

До 2100 року можуть бути затоплені частково 34 українські міста, а повністю – 62 села, 660 екологічно небезпечних об’єктів, 200 тисяч га сільськогосподарських земель та 98 об’єктів природно-заповідного фонду. Крім цього, 75 тисяч людей ризикують стати кліматичними переселенцями. За словами експертів, потрібно зменшувати викиди парникових газів та переходити на чисті джерела енергії вже до середини століття, щоб цьому запобігти. … читати далі »

Написати коментар »

Огляд COP24 у Катовіце: правила прийняли, але вугільний осад лишився

14.01.2019

У пізній вечір суботи 15 грудня на переговорах COP24 в Катовіце затвердили Книгу правил Паризької угоди, яка деталізує угоду в частині моніторингу та звітування про досягнення цілей країнами. Михайло Чиженко з офіційної делегації України назвав COP24 “Найтяжчими переговорам на яких йому доводилося бувати”. Не досягнуто домовленості щодо гнучких механізмів, виконання зобов’язань щодо кліматичного фінансування, відшкодування втрат і збитків для найбідніших країн і, найгірше, щодо гарантій термінового підвищення амбіцій країн. … читати далі »

Написати коментар »

Україна збирається посилити національний внесок до Паризької кліматичної Угоди вже влітку 2019 року

18.12.2018

12 грудня Міністр екології Остап Семерак заявив про перегляд національного внеску (НВВ) до Паризької кліматичної угоди. Україна планує посилити міжнародні зобов’язання зі скорочення викидів парникових газів для протидії кліматичним змінам. Заява прозвучала під час міжнародних кліматичних переговорів ООН в Польщі – СOP24.

Як саме планується процес перегляду внеску, розповів на підсумковому брифінгу 18 грудня представник офіційної делегації Уряду на СOP24, Олександр Дячук: … читати далі »

Написати коментар »

Україні необхідно скоротити викиди СО2 у найближчі 12 років

13.12.2018

Сьогодні, 13 грудня,  на міжнародних кліматичних переговорах відбулася прес-конференція учасників Саміту кліматично вразливих країн (CVF). Держави вимагали від розвинутих країн заявити більш амбітні внески у Паризьку кліматичну Угоду. Про підвищення  українського внеску в Паризькі домовленості на події оголосив Олександр Дячук з Національної Академії Наук (НАНУ).

Україна поділяє вимоги Саміту, адже день тому в своїй заяві міністр екології Остап Семерак наголосив, що всі держави мають забезпечувати скорочення викидів СО2. Експерт Національної Академії Наук – Олександр Дячук у заяві під час події повідомив про вразливість України до змін клімату та початок процесу оновлення національної цілі в Паризьку кліматичну Угоду. … читати далі »

Написати коментар »

Україна збільшить свої міжнародні зобов’язання у протидії кліматичним змінам. Як це вплине на політику держави?

12.12.2018

Сьогодні, Міністр Екології та природних ресурсів України – Остап Семерак заявив про перегляд національної цілі країни у протидії кліматичним змінам. Заява прозвучала під час міжнародних кліматичних переговорів ООН в Польщі – СOP24
Оновлення внеску потребуватиме моделювання економіки, орієнтованої на відмову від викопного палива. А досягнення оновленого внеску потребуватиме співпраці усіх міністерств в напрямку низьковуглецевого розвитку. Посилення зобов’язань країни у міжнародних кліматичних домовленостях відобразиться на усій політиці Уряду
… читати далі »

Написати коментар »

« Попередня сторінка