УКМ

Прес-релізи

Вода близько: Історії про майбутнє людей на півдні Одещини

18.10.2017

Згідно з розрахунками науковців, до 2050 року рівень Чорного моря може зрости на 50 см. Це означає, що частина прибережних будинків піде під воду, а частина– буде зруйнована ударами хвиль.

ZAXID.NET провів тиждень на Одещині, аби побачити як через зміну клімату змінюється життя, сни та їжа людей у Придунав’ї. … читати далі »

Написати коментар »

Україна буде повертати Японії кіотські гроші

12.01.2016

ukraine-japanУ 2016 році Україна має підготуватися до поверення Японії коштів, які отримала у 2009-2010 роках від продажу квот на викиди парникових газів в рамках Кіотського протоколу. Про це йдеться в розпорядженні Кабміну.

Експерти Національного екологічного центру України (НЕЦУ), вважають, що Японія застосувала до України санкції та вимагає повернення коштів через неспроможність українських урядів (часів Януковича та Порошенка) ефективно та вчасно виконати міжнародні зобов’язання по реалізації проектів цільових екологічних інвестицій. Також у НЕЦУ заявляють, що кінцеві терміни закінчення контрактів три рази подовжували і уряд Японії довгий час з розумінням ставився до проблем з виконанням проектів.

Голова відділу кліматичної політики НЕЦУ Ірина Ставчук впевнена, що неспроможність ефективно реалізовувати проекти ставить під загрозу отримання майбутньої кліматичної допомоги … читати далі »

Написати коментар »

Україна співпрацює з Росією проти ЄС на міжнародних кліматичних переговорах

12.12.2014

Україна співпрацює з Росією проти ЄС на міжнародних кліматичних переговорахУкраїнська делегація на переговорах зі зміни клімату в Лімі блокує подовження Кіотського протоколу. У тісній співпраці з делегаціями Росії та Білорусі, українці ставлять умови, які неможливо виконати.

«Українські урядовці не просто намагаються «проїхати зайцем» в процесі запобігання кліматичної катастрофи, але й продати сусідам квитки, знайдені на підлозі, – каже громадський активіст Марія Сторчило з Національного екологічного центру України, що перебуває зараз на переговорах. – Нажаль, логіка української делегації не змінилася: національним інтересом вони вважають не безпечне довкілля для своїх співгромадян, а можливість окремих компаній заробити на «торгівлі повітрям». Але такий підхід неприйнятний для інших країн, які намагаються відвернути глобальну катастрофу».

Поведінка делегації викликає багато запитань. Так, головним переговорником виступає експертка, яка навіть не є частиною офіціальної делегації. Головна підтримка надходить з боку російської делегації, яка не планує бути частиною другого періоду Кіотського протоколу. А головним опонентом України став Європейський Союз, який намагається прискорити прийняття та ратифікацію домовленостей про другий період Кіотського протоколу. … читати далі »

Написати коментар »