УКМ

Аудіо

Пропозиції УКМ до Стратегії низьковуглецевого розвитку України на період до 2050 року, 15.07.2021

Українська кліматична мережа (УКМ) – асоціація 38 природоохоронних громадських організацій з усієї України, надала Міндовкілля пропозиції до проєкту Закону України «Про Стратегію низьковуглецевого розвитку України на період до 2050 року».


Як проаналізувати ПДСЕРК? Добірка корисних матеріалів, 09.07.2021

Відбувся тренінг з аналізу Планів дій сталого енергетичного розвитку та зміни клімату (ПДСЕР(К) для членів Української кліматичної мережі. Представляємо матеріали з тренінгу, які будуть корисні представникам органів місцевого самоврядування з міст, які є підписантами Угоди мерів, та місцевим громадським активістам.


Вплив кліматичних змін на водність України, 07.07.2021

Представляємо сучасне наукове дослідження, виконане кліматологами та географами за участі експертів ГО «Екодія», про вплив зміни клімату на водні ресурси України.


Новини сфери клімату та енергетики. Дайджест УКМ за червень, 01.07.2021

До вашої уваги — дайджест новин УКМ на червень. Аби щомісяця отримувати дайджест кліматичних та енергетичних новин від УКМ, варто підписатися на нашу розсилку.


Як імплементація національної кліматичної політики сприяє розвитку міст? Досвід Великої Британії, 27.06.2021

Представники муніципалітетів Великої Британії розповіли про свій досвід перетворення міст на кліматично нейтральні та адаптовані до зміни клімату.


Члени Української Кліматичної Мережі покращать ПДСЕР(К) у 6-ти містах, 25.06.2021

Шість організацій – членів Української кліматичної мережі – починають спільний проєкт із вдосконалення Планів дій зі сталого енергетичного розвитку та зміни клімату шести українських міст та громад.

Близько 200 міст України є підписантами Угоди мерів, а багато з них мають розроблені Плани дій сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК). Але ці плани часто підготовлені формально і не призводять до суттєвого зниження викидів парникових газів, як це мало бути, або застаріли. 
Тож протягом  2021 року шість організацій – членів УКМ із різних міст проаналізують існуючі ПДСЕРК і запропонують шляхи збільшення їх ефективності. 

У проєкті братимуть участь такі громадські організації та міста:

«Хмельницький енергетичний кластер» (для Хмельницької ОТГ), «Еколтава» (для м. Суми), «Екосенс» (для м. Запоріжжя), «Чорноморський жіночий клуб» (для м. Чорноморськ), Центр МСВП (для м. Пирятин Полтавської області) та «Екоклуб» (для м. Коростенської територіальної громади).

 «Ідеологічно це частина нашої попередньої роботи по мережуванню, підтримці організацій УКМ та поліпшенню комунікації між різними регіонами по вирішенню спільних кліматичних проблем», – зазначила Ольга Бойко, експертка кліматичного відділу ГО «Екодія» та радниця УКМ.  

Восени учасники проєкту презентують свої рекомендації не лише місцевій, але й національній владі. Адже міста та громади – невід’ємна частина країни на її шляху до кліматичної нейтральності.

Проєкт із підвищення кліматичної амбітності українських міст реалізується у співпраці із громадською організацією «Центр екологічних ініціатив «Екодія», громадською організацією «Друзі Землі Німеччини» (BUND) зі підтримки Федерального міністерства з охорони навколишнього середовища, збереження природи та ядерної безпеки Німеччини в рамках проекту Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ).


Результати загальних зборів УКМ, 20.06.2021

17-18 червня відбулися чергові загальні збори організацій Української кліматичної мережі. Тепер до УКМ входять 38 громадських організацій з усієї України.


Всеукраїнський форум «Україна 30: Екологія»: результати, про які треба знати, 08.06.2021

7-9 червня 2021 триває Всеукраїнський форум «Україна 30: Екологія». Темою першого дня було посилення ролі України у глобальній боротьбі зі зміною клімату. Це фактично перша подія національного рівня, присвячена зміні клімату. Про результати заходу спеціально для УКМ розповіла Оксана Алієва, координаторка програми «Зміна клімату і енергетична політика» у Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine, яка була модераторкою секції.


Видано посібник “Різнотрав’я поруч”, 07.06.2021

Пропонуємо вашій увазі посібник, у якому зібрано знання, ідеї, приклади та інструменти для того, щоб удосконалити практику управління трав’яним покривом в українських громадах.


Новини сфери клімату та енергетики. Дайджест УКМ у травні, 18.05.2021

До вашої уваги — дайджест новин організацій Української кліматичної мережі на травень.

  НАЦІОНАЛЬНІ НОВИНИ

НОВИНИ МЕРЕЖІ

НОВИНИ ЧЛЕНІВ МЕРЕЖІ

 «Екоклуб»  

 • Розповідає про користь міських лук і досвід Ерфурта (Німеччина) як хорошу практику для українських міст в адаптації до зміни клімату

 

«Екодія»

Щоб привернути увагу до забруднення води у сільських громадах, «Екодія» готує експедицію «У пошуках чистої води». Будуть аналізувати якість води у колодязях, річках та ставках щонайменше 10 громад та презентують інтерактивну мапу з результатами. Підтримати Експедицію фінансово.

Створили матеріали для уроку «Адаптація для зміни клімату: що це і чому важливо» Урок орієнтований на учнів старших класів та студентів.

 

 

«Еколтава»

 • Провели тренінги «Сортуванням не можна нехтувати» для вчителів Пирятинської, Чорнухинської, Гребінківської та Новооржицької громад. Розпочали конкурс «Збери більше!» між школами. Детальніше>> 
 • Провели опитування жителів Північно-Західного субрегіону Полтавської області щодо організації системи управління відходами. Про результати>> 
 • Провели онлайн-дискусію стосовно поводження з небезпечними відходами та їх правильної утилізації на території Полтавщини. Дивіться запис заходу.

 

«Нуль відходів Львів»

Провели вебінар «Чому спалювати сміття не ОК» про те, чому спалювання сміття не є дружнім до довкілля рішенням.

Провели у Львові 17 травня круглий стіл  «Налагодження роздільного збору та компостування органічних відходів», де поділилися досвідом упровадження системи роздільного збору у Львові.

 

PLATO

Презентували Львівській міській раді проєкт адаптації до наслідків кліматичної зміни простору на перетині вулиць Бандери та Чупринки.

Розпочали створення публічного саду-городу у Львові у парку «Залізна вода». Детальніше про концепцію простору за посиланням. Провели«Зелені воркшопи біля теплиць Рерінга». Учасники вчилися мульчувати грядки, створювати вермикомпостер і таблички для зон із різнотрав’ям.

 

 «Хмельницький енергетичний кластер»

Провів акцію з висадження 2,5 тис. дубів в Хмельницькому районі.
Взяли участь у підготовці Плану дій в рамках Програми «Зелені міста» ЄБРР. План дій «Зелене місто» – це документ, у якому буде проаналізовано та прописано заходи, завдяки яким можна буде поліпшити  екологічну ситуацію, муніципальну інфраструктуру.

 

U-Cycle 

Виступили проти рішення КМДА підвищити швидкість до 80 км/год на 7 вулицях Києва. Захистили велодоріжку й газону від забудовників. Триває серія онлайн-зустрічей Veloforum online talks. Запис події>>

Провели Urban Cycling Tour, де показали «найвелосипедніші» місця центру Києва.

 

«Зелена Хвиля»

 • Тривають вебінари для вчителів початкових класів із курсу «Кліматична абетка». Про точні дати дізнавайтесь на фейсбук-сторінці.

 

«Форза»

 • Запустити серію #інспектування_на_доступність, де будуть перевіряти вулиці Ужгорода на їхню доступність для пішоходів. Впроваджують рішення із берегоукріплення природними матеріалами з використанням верболозу та заміни висихаючих ялинових лісів різнопорідними. Провели дослідження «Як оцінити стан водозабору» для Карпатського регіону.

 

«Екологія – Право – Людина» (ЕПЛ)

Пропонує ознайомитися з Аналізом Національної економічної стратегії України на період до 2030 року через призму охорони довкілля.

 

 

МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЧЛЕНІВ УКМ

 • «Екодія» оголосила тендер на роботу з ПДСЕРК у містах, підвищення кліматичної амбітності та налагодження зв’язку між місцевим та національним рівнем. Подаватися можуть члени УКМ, які мають досвід роботи з місцевою владою, з міст, які мають ПДСЕРК або в процесі його розробки. Дедлайн – 28 травня. Деталі та вимоги знайдете тут>> 
 • «Зелена Хвиля» запрошує учнів середньої та старшої школи, а також учителів шкільних дисциплін природничого спрямування взяти участь у проєкті «Екошкола» та виграти міні-грант для покращення своєї школи.
 • UNICEF запрошує молодь у UpShift Green. Це «стартап-інкубатор» з розвитку навичок екологічного підприємництва. Реєстрація триває до 28 травня.
 • Міжнародний проєкт «Чисте повітря для України» запускає 26 травня екологічну вікторину EcoQuiz, приз у якій – власна станція моніторингу якості повітря із вимірюванням параметрів мікроклімату та парникових газів, пилу різних фракцій та УФ-випромінення.  Підпишіться на сторінку, щоб не пропустити анонс.

Підписатися на розсилку дайджесту УКМ на пошту
Отримувати анонси та новини членів мережі


Стартував грантовий конкурс для членів УКМ на аналіз ПДСЕРК, 14.05.2021

Близько 200 міст України розробили Плани дій сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК) для зниження викидів парникових газів. Але не у всіх ці плани реалізуються так, як написано, а в деяких містах лишаються на папері. Враховуючи розробку Україною оновленого НВВ та підтримку Європейського Зеленого курсу, потрібне підвищення кліматичної амбітності і на місцевому рівні.

«Центр екологічних ініціатив «Екодія» оголосив конкурс для місцевих громадських організацій, членів УКМ, на роботу щодо ПДСЕРК. Конкурс проводиться за фінансової підтримки Федерального міністерства екології, охорони природи та ядерної безпеки Німеччини (German Federal Ministry for the Environment, Nature Conservation and Nuclear Safety), у рамках проєкту Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ).

Вимоги до учасників конкурсу:

 • громадська організація є членом УКМ;
 • місто чи ОТГ, з яким планується співпраця, має розроблений ПДСЕРК чи перебуває в процесі його розробки;
 • ГО має попередній досвід роботи з місцевою владою та/або громадськістю вашого міста або ОТГ;
 • ви готові взяти участь у загальному плануванні проєкту та у фінальній зустрічі (онлайн чи офлайн).

 Очікувані результати та продукти:

 1. Аналіз проєкту або діючого ПДСЕРК з рекомендаціями до покращення.
 2. Матеріали (зокрема, аналітичні та/або публікації) на тему «Як амбітні ПДСЕРК можуть покращити екологічну ситуацію мого міста та допомогти виконанню національних кліматичних зобов’язань України», «Рекомендації щодо пріоритетів ПДСЕРК» тощо.
 3. Зустрічі (онлайн та/або офлайн) з представниками місцевої влади та населенням для комунікації ваших рекомендацій та інші заходи з підвищення поінформованості громади.
 4. Спільна подія з представниками національної влади у листопаді 2021 року.

Бюджет проєкту: 3 000-4 000 євро у гривневому еквіваленті.

Термін виконання: червень-листопад 2021 року.

Фінальний звіт: до 10 грудня 2021 року.

Для подання заявки, заповніть аплікаційну форму у форматі Word та бюджет проекту у форматі Excel.

Дедлайн подання конкурсних пропозицій – 28 травня 2021 року, 18:00 за Київським часом.

Результати відбору будуть оприлюднені не пізніше 4 червня 2021 року

Надсилайте заявки на пошту: ob (at) ecoaction.org.ua із темою «Аналіз ПДЕСРК та посилення місцевих кліматичних амбіцій».


“Одного Чорнобиля достатньо!”: активісти провели акцію проти добудови Хмельницької АЕС, 26.04.2021

З нагоди роковин Чорнобильської катастрофи активісти та активістки ГО Екодія провели акцію проти добудови Хмельницької АЕС. Банер із написом «Одного Чорнобиля достатньо!» має застерегти українську владу від повторення помилок, які можуть призвести до катастрофи. Трагедія, що сталася внаслідок недосконалостей у роботі атомної енергетики, мала би раз і назавжди навчити цінувати насамперед людські життя. Однак через 35 років після аварії, влада намагається відновити атомний проєкт, безпечність якого не доведено. 

26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталося два вибухи, внаслідок яких зруйнувався та розплавився реактор. У довкілля потрапили радіоактивні речовини: стронцій, цезій, уран, плутоній та інші. Постраждали сотні тисяч людей, десятки тисяч родин назавжди переселилися з домівок, а територія площею у три Києва стала Зоною відчуження.  

Причини катастрофи досі обговорюються, та за найпоширенішою версією, аварія стала комбінацією прорахунків розробників АЕС та помилок персоналу. Однак, трагедія, що назавжди змінила життя не лише України, а й сусідніх країн, нічому не вчить українську владу, яка останнім часом активно намагається відновити старий ядерний проєкт.

Спочатку Президент України, а потім і Голова Верховної Ради, почали усіляко стимулювати початок добудови двох блоків на Хмельницькій атомній станції. Дмитро Разумков заявляв, що парламент готовий сприяти добудові, а Володимир Зеленський обіцяв доручити Кабміну забезпечити фінансування добудови.  

Третій та четвертий енергоблоки Хмельницької АЕС почали будуватися ще до аварії на ЧАЕС, і відтоді стоять недобудовані. Востаннє повне обстеження конструкцій робили у 2006-2007 роках і вже тоді знайшли несправності, а ремонтні роботи так і не завершили.  

Крім того, старий проєкт не відповідає сучасним нормам безпеки, його оцінка впливу на довкілля досі не завершена, як і транскордонні консультації, у процесі яких іноземні експерти вже виявили ряд недосконалостей у проєкті. Та жоден з цих та багатьох інших ризиків добудови ХАЕС, схоже, не тривожить політиків.  

Тож до роковин Чорнобильської трагедії активісти та активістки вийшли нагадати, як дорого можуть обійтися країні помилки атомної промисловості. А також застерегти українську владу від необдуманих рішень. Ніякі політичні бали не варті того, аби наражати країну на ризик повторення катастрофи. Тим паче у світі, де розвивати енергоефективність та відновлювану енергетику вже  набагато дешевше, вигідніше і безпечніше.    

 

 

“Українські посадовці мають вивчити урок Чорнобиля та не завершувати проєкти, розпочаті третину століття тому. Атомна енергетика занадто непередбачувана та ризикова, для України набагато краще та вигідніше розвивати енергоефективність та відновлювальні джерела енергії”, – коментує Олександра Заїка, фахівчиня з енергетичної політики ГО Екодія.  

 

Детальніше про ризики добудови ХАЕС: https://ecoaction.org.ua/sporudzhennya-atomnyh-blokiv-khaes.html 

 

Висновки австрійських експертів щодо ХАЕС:

https://ecoaction.org.ua/zvit_avstrijtsiv.html  

 


УКМ підтримує схвалення Урядом Другого НВВ – Відкритий лист, 20.04.2021

Українська кліматична мережа (УКМ) закликає Кабмін схвалити Другий Національно визначений внесок України до Паризької угоди, який передбачає скорочення викидів парникових газів на 65 % від рівня викидів 1990 року до 2030 року.

УКМ підтримує ціль, яка призводитиме до реального скорочення викидів парникових газів та вестиме до досягнення цілі Паризької угоди – обмеження глобального потепління на рівні нижчому +2 градуси за Цельсієм. Без активної участі України в процесі декарбонізації світової економіки, успіх у стриманні кліматичної катастрофи не вбачається можливим.

Передбачене зменшення частки вугільної генерації у виробництві енергії для реалізації НВВ2, окрім зниження обсягу викидів парникових газів матиме наслідком покращення якості повітря та навколишнього середовища, що в свою чергу сприятиме покращенню здоров’я населення та зростання його економічного добробуту.

Використання нових технологій, перехід на відновлювальні джерела енергії, розвиток громадського транспорту, декарбонізація будівель та інші заходи, передбачені НВВ2, призведуть до створення нових робочих місць та усунення енергетичної бідності.

 

З повною версією звернення до Уряду можна ознайомитися нижче:


Новини сфери клімату та енергетики. Дайджест УКМ у квітні, 06.04.2021

До вашої уваги — дайджест новин УКМ за березень та анонси подій квітня. Аби щомісяця отримувати дайджест кліматичних та енергетичних новин від УКМ, варто підписатися на нашу розсилку.

 

НАЦІОНАЛЬНІ НОВИНИ

 • Введено в дію рішення РНБО від 23.03. 2021 «Про виклики і загрози національній безпеці України в екологічній сфері та першочергові заходи щодо їх нейтралізації». В частині протидії зміні клімату та адаптації до неї передбачено:

а) внести у шестимісячний строк на розгляд ВРУ проєкт закону щодо стратегії низьковуглецевого розвитку України на період до 2050 року;

б) розробити та затвердити у шестимісячний строк:

концепцію державної науково-технічної програми у сфері зміни клімату;

національний план з енергетики та зміни клімату на період до 2030 року;

національний план дій з енергоефективності на період до 2030 року;

національний план дій з розвитку відновлювальної енергетики на період до 2030 року;

в) забезпечити розробку та затвердження у шестимісячний строк:

порядку ведення Єдиного реєстру з моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів; порядку державної реєстрації установок в Єдиному реєстрі з моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів; типових форм стандартного та спрощеного плану моніторингу, звіту про вдосконалення та звіту підприємств.

 • Оприлюднено проєкт розпорядження КМУ «Про схвалення Другого національно визначеного внеску України до Паризької угоди». Коментарі громадськості можна надавати до 30 квітня.

 

НОВИНИ МЕРЕЖІ

 • 19 березня організації УКМ «Екодія» у Києві, «Екоклуб» у Рівному та «Екосенс» у Запоріжжі підтримали глобальний кліматичний страйк. Серед вимог, переданих до Кабміну:

затвердити амбітний НВВ до 2030 року до рівня 72% від 1990 року;

прийняти вуглецеву нейтральність до 2050 року;

впровадити кліматичну освіту в Україні.

 • УКМ доєдналася до роботи Кліматичних діалогів 2021 регіону Східна Європа, Кавказ та Центральна Азія, організованих регіональним відділенням Climate Action Network. Члени УКМ стали частиною груп «Адаптація та біорізноманіття», «Відновлювана енергетика та енергоефективність», «Кліматична політика», «Освіта і комунікації». Разом у цих групах експерти з більш ніж 12 країн працюватимуть над спільними позиціями, матеріалами, подіями, а також розширять коло своїх знань і контактів.
 • УКМ підтримала спільне звернення до прем’єр-міністра щодо негативного впливу Переліку пріоритетних для держави інвестиційних проектів до 2023 року на довкілля.

 

НОВИНИ ЧЛЕНІВ МЕРЕЖІ

«Екоклуб»

 

«Екодія»

 

«Еколтава»

 • У рамках проєкту «Відродження лісосмуг» підписали меморандуми про співпрацю із Новоселівкою та Градизькою територіальною громадою.
 • Провели круглі столи  «Результати аналітичного дослідження громадської думки щодо стану системи менеджменту ТПВ. Кращі практики поводження з твердими побутовими відходами в Європі та Україні» для Пирятинської, Чорнухинської, Гребінківської, Новооржицької ОТГ.
 • Розпочали адвокаційну кампанію з відновлення роботи обласного «Екобусу», який збирає небезпечні відходи у громадах.
 • Розпочали адвокацію побудови  цеху з утилізації та знешкодження люмінісцентних ламп.

 

«Зелена Хвиля» 

 • В рамках проєкту Lighthouse  провели серію тренінгів із поводження з відходами для 85 викладачів шкіл Київщини. Більше про тренінги>>>
 • Перша спроба обліку міських дерев за допомогою відкритої платформи i-Tree успішно відбулася в Києві. Обліковано 200 дерев силами 25 волонтерів та активістів. Детальніше>>> 
 • Фінальний круглий стіл та прес-конференція з презентацією результатів відбудеться у квітні 2021.

 

«ЕПЛ»

 • Провели консультацію «Відкриті реєстри як механізми захисту екологічних прав у сфері лісового господарства».
 • Видали посібник, присвячений повноваженням ОТГ та органів місцевого самоврядування щодо управління в галузі використання і охорони земель. Читати або завантажити>>>

 

«Форза»

 • В рамках проекту #SUMCITYNET розпочали громадські обговорення проєкту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.
 • Розпочали розповідати про досвід впровадження інфраструктурних змін, спрямованих на пішоходів та розвиток велоруху й мікромобільності у європейських містах. Досвід Парижа, Барселони, Лондона і Мілана – читайте в оглядах>>>
 • Провели перший з серії круглих столів в рамках проєкту «Ліси в жіночих руках». Обговорили гендерну ситуацію в лісовій галузі України та країнах Дунайського регіону.
 • Забезпечили ще три громади, тепер вже у Чернівецькій області, «Тривожними скриньками» з обладнанням та інструментами в рамках реалізації проекту «iNSltu: природні рішення постраждалим від паводку громадам».

НЕЦУ

 • Представили огляд європейського досвіду картографування та оцінки екосистем для визначення їх вартості та втрат під впливом гідроенергетики у дослідженні «Екосистемні послуги та гідроенергетика: пілотне застосування європейських інструментів у річкових басейнах країн Східного партнерства».   Завантажити>>>

 

«Нуль відходів Львів»

 

«WWF-Україна»

АНОНСИ ЧЛЕНІВ УКМ

 «Зелена Хвиля» 

 • Запрошує шкільні команди 6-11-х класів усієї України для навчання онлайн в «Екошколі». Мета проєкту – об’єднання та створення екологічного активу молодіжної спільноти міста, популяризація екологічного способу життя серед молоді й підвищення культури ресурсо- та енергозбереження. Кращі шкільні проєкти отримують фінансову підтримку.
 • Сповіщає про старт нових вікторин з подарунками. Відповіді на питання вікторини вимагають прочитаних постів у нашій фейсбук стрічці або просто логічного мислення. 10 хвилин задля перевірки власної обізнаності завжди корисні. Нагородами є цікаві книжки екологічного спрямування. У березні, наприклад, книжка «Подорож у майбутнє води» Т. Тведта, який розповідає про значення води в історії та культурі людства. Тож перевір себе>>>

U-Cycle

 • Проводять опитування щодо проблематики розвитку мікромобільності для врахування у Національній велосипедній стратегії. Що думаєш про електросамокати, електровелосипеди, гіроскутери, сігвеї? Як забезпечити безпеку їхнім користувачам і пішоходам?  Взяти участь>>>

 

«Екодія»

 

Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine

 • Відкриває набір на Зелену академію 2021 – тижневу літню школу про потенціал зелених цінностей для власних проектів. До участі запрошують людей, які поділяють цінності недискримінації, гендерної рівності, соціальної справедли, дбайливо ставляться до довкілля. Подати заявку на участь можна до 22 квітня включно.

 

«Екоклуб»

 

«Екологія-Право-Людина»

 • Запрошує на серію онлайн-консультацій щодо порушень екологічних прав в рамках проєкту «Екологізація демократії участі: захист екологічних прав в Україні».

Графік консультацій:
13.04 – Як громаді впливати на заплановану чи поточну діяльність екологічно шкідливих об’єктів (заводу, ферми, тощо)
20.04 – Зелені зони міст – запорука на наше право на чисте повітря
27.04 – Питна вода – наше невід’ємне право
04.05 – Як не допустити сміттєвого колапсу територіальній громаді? План дій для жителів та ОТГ
11.05 – Громадський контроль в ОВД

Для участі заповніть реєстраційну форму.

 

НЕЦУ

Aerial photos with a drone over the River Pripyat, Polesie, Belarus. © Viktar Malyshchyc

Підписатися на розсилку дайджесту УКМ на вашу пошту

Отримувати анонси та новини членів мережі


Запрошуємо до команди комунікаційника(-цю), 01.04.2021

З березня по листопад 2021 року Мережа розпочала ще один проект з кліматичної адаптації, підтриманий представництвом Фонду ім.Гайнріха Бьолля в Україні. Тож, оголошуємо тендер на надання комунікаційних послуг Українській кліматичній мережі (УКМ).

Активна фаза роботи припадає на квітень-листопад 2021, але ми прагнемо залучити та навчити нового(-ву) спеціаліста(-ку) для стабільної роботи в УКМ надалі в якості комунікаційника(-ці). Ознайомитися з роботою УКМ можна на сайті або у Фейсбуці.

Гарантуємо та пропонуємо:

 • гнучкий графік та можливість працювати віддалено
 • дружня команда
 • можливість навчання, реалізація власних творчих ідей
 • зайнятість на 70%
 • оплату послуг, конкурентну в громадському секторі

Орієнтовні обов’язки на посаді:

Поточні операційні:

 • Модерація поштової розсилки членів УКМ.
 • Ведення контентплану для постингу у соціальних мережах.
 • Наповнення медіа – бази УКМ.
 • Прийом запитів від громадськості у соціальних мережах.
 • Прийом запитів від ЗМІ та організація надання коментарів для ЗМІ від імені УКМ.
 • Підготовка текстів для новин.
 • Періодичний постинг новин УКМ соціальних мережах: Facebook,Twitter.
 • Участь у робочих онлайн та офлайн засіданнях та зустрічах ради і членів УКМ.

 Стратегічні комунікаційні завдання

 1. Просування та наповнення Telegram-каналу УКМ.
 2. Випуск щомісячних новинних дайджестів УКМ.

Як подати кандидатуру?

 1. Відправити резюме українською мовою на пошту ucn@climategroup.org.ua  до 15 квітня 2021 року з темою листа “Комунікаційник(ця) 2021”

Відбір на вакансію:

1 етап: розгляд поданих резюме до 20 квітня та відбір від 3 до 5 кандидатів/кандидаток.

2 етап: проведення онлайн інтерв’ю з кандидатами протягом 26-30 квітня.

3 етап: сповіщення результатів та початок введення в курс справ.

 Цінуємо кандидатів та кандидаток, які:

 • знають англійську на рівні В2 і вище;
 • мають високу цифрову грамотність: користування програмами, додатками, онлайн-сервісами;
 • долучені до екологічного руху України, або мають досвід роботи у громадській організації;
 • мають досвід та навички роботи в сфері комунікацій: журналістика, PR, SMM, маркетинг, філологічна освіта;
 • ініціативні та енергійні.

Маєте питання? Ми вам допоможемо. Звертайтеся: Оксана Мар’юк – oksana.maryuk@gmail.com, +380 97 75 41 832

 

 

 

 


« Попередня сторінка