УКМ

Новини сфери клімату та енергетики. Дайджест УКМ у травні

18.05.2021

До вашої уваги — дайджест новин організацій Української кліматичної мережі на травень.

  НАЦІОНАЛЬНІ НОВИНИ

НОВИНИ МЕРЕЖІ

НОВИНИ ЧЛЕНІВ МЕРЕЖІ

 «Екоклуб»  

  • Розповідає про користь міських лук і досвід Ерфурта (Німеччина) як хорошу практику для українських міст в адаптації до зміни клімату

 

«Екодія»

Щоб привернути увагу до забруднення води у сільських громадах, «Екодія» готує експедицію «У пошуках чистої води». Будуть аналізувати якість води у колодязях, річках та ставках щонайменше 10 громад та презентують інтерактивну мапу з результатами. Підтримати Експедицію фінансово.

Створили матеріали для уроку «Адаптація для зміни клімату: що це і чому важливо» Урок орієнтований на учнів старших класів та студентів.

 

 

«Еколтава»

  • Провели тренінги «Сортуванням не можна нехтувати» для вчителів Пирятинської, Чорнухинської, Гребінківської та Новооржицької громад. Розпочали конкурс «Збери більше!» між школами. Детальніше>> 
  • Провели опитування жителів Північно-Західного субрегіону Полтавської області щодо організації системи управління відходами. Про результати>> 
  • Провели онлайн-дискусію стосовно поводження з небезпечними відходами та їх правильної утилізації на території Полтавщини. Дивіться запис заходу.

 

«Нуль відходів Львів»

Провели вебінар «Чому спалювати сміття не ОК» про те, чому спалювання сміття не є дружнім до довкілля рішенням.

Провели у Львові 17 травня круглий стіл  «Налагодження роздільного збору та компостування органічних відходів», де поділилися досвідом упровадження системи роздільного збору у Львові.

 

PLATO

Презентували Львівській міській раді проєкт адаптації до наслідків кліматичної зміни простору на перетині вулиць Бандери та Чупринки.

Розпочали створення публічного саду-городу у Львові у парку «Залізна вода». Детальніше про концепцію простору за посиланням. Провели«Зелені воркшопи біля теплиць Рерінга». Учасники вчилися мульчувати грядки, створювати вермикомпостер і таблички для зон із різнотрав’ям.

 

 «Хмельницький енергетичний кластер»

Провів акцію з висадження 2,5 тис. дубів в Хмельницькому районі.
Взяли участь у підготовці Плану дій в рамках Програми «Зелені міста» ЄБРР. План дій «Зелене місто» – це документ, у якому буде проаналізовано та прописано заходи, завдяки яким можна буде поліпшити  екологічну ситуацію, муніципальну інфраструктуру.

 

U-Cycle 

Виступили проти рішення КМДА підвищити швидкість до 80 км/год на 7 вулицях Києва. Захистили велодоріжку й газону від забудовників. Триває серія онлайн-зустрічей Veloforum online talks. Запис події>>

Провели Urban Cycling Tour, де показали «найвелосипедніші» місця центру Києва.

 

«Зелена Хвиля»

  • Тривають вебінари для вчителів початкових класів із курсу «Кліматична абетка». Про точні дати дізнавайтесь на фейсбук-сторінці.

 

«Форза»

  • Запустити серію #інспектування_на_доступність, де будуть перевіряти вулиці Ужгорода на їхню доступність для пішоходів. Впроваджують рішення із берегоукріплення природними матеріалами з використанням верболозу та заміни висихаючих ялинових лісів різнопорідними. Провели дослідження «Як оцінити стан водозабору» для Карпатського регіону.

 

«Екологія – Право – Людина» (ЕПЛ)

Пропонує ознайомитися з Аналізом Національної економічної стратегії України на період до 2030 року через призму охорони довкілля.

 

 

МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЧЛЕНІВ УКМ

  • «Екодія» оголосила тендер на роботу з ПДСЕРК у містах, підвищення кліматичної амбітності та налагодження зв’язку між місцевим та національним рівнем. Подаватися можуть члени УКМ, які мають досвід роботи з місцевою владою, з міст, які мають ПДСЕРК або в процесі його розробки. Дедлайн – 28 травня. Деталі та вимоги знайдете тут>> 
  • «Зелена Хвиля» запрошує учнів середньої та старшої школи, а також учителів шкільних дисциплін природничого спрямування взяти участь у проєкті «Екошкола» та виграти міні-грант для покращення своєї школи.
  • UNICEF запрошує молодь у UpShift Green. Це «стартап-інкубатор» з розвитку навичок екологічного підприємництва. Реєстрація триває до 28 травня.
  • Міжнародний проєкт «Чисте повітря для України» запускає 26 травня екологічну вікторину EcoQuiz, приз у якій – власна станція моніторингу якості повітря із вимірюванням параметрів мікроклімату та парникових газів, пилу різних фракцій та УФ-випромінення.  Підпишіться на сторінку, щоб не пропустити анонс.

Підписатися на розсилку дайджесту УКМ на пошту
Отримувати анонси та новини членів мережі

Написати коментар »

Стартував грантовий конкурс для членів УКМ на аналіз ПДСЕРК

14.05.2021

Близько 200 міст України розробили Плани дій сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК) для зниження викидів парникових газів. Але не у всіх ці плани реалізуються так, як написано, а в деяких містах лишаються на папері. Враховуючи розробку Україною оновленого НВВ та підтримку Європейського Зеленого курсу, потрібне підвищення кліматичної амбітності і на місцевому рівні.

«Центр екологічних ініціатив «Екодія» оголосив конкурс для місцевих громадських організацій, членів УКМ, на роботу щодо ПДСЕРК. Конкурс проводиться за фінансової підтримки Федерального міністерства екології, охорони природи та ядерної безпеки Німеччини (German Federal Ministry for the Environment, Nature Conservation and Nuclear Safety), у рамках проєкту Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ).

Вимоги до учасників конкурсу:

  • громадська організація є членом УКМ;
  • місто чи ОТГ, з яким планується співпраця, має розроблений ПДСЕРК чи перебуває в процесі його розробки;
  • ГО має попередній досвід роботи з місцевою владою та/або громадськістю вашого міста або ОТГ;
  • ви готові взяти участь у загальному плануванні проєкту та у фінальній зустрічі (онлайн чи офлайн).

 Очікувані результати та продукти:

  1. Аналіз проєкту або діючого ПДСЕРК з рекомендаціями до покращення.
  2. Матеріали (зокрема, аналітичні та/або публікації) на тему «Як амбітні ПДСЕРК можуть покращити екологічну ситуацію мого міста та допомогти виконанню національних кліматичних зобов’язань України», «Рекомендації щодо пріоритетів ПДСЕРК» тощо.
  3. Зустрічі (онлайн та/або офлайн) з представниками місцевої влади та населенням для комунікації ваших рекомендацій та інші заходи з підвищення поінформованості громади.
  4. Спільна подія з представниками національної влади у листопаді 2021 року.

Бюджет проєкту: 3 000-4 000 євро у гривневому еквіваленті.

Термін виконання: червень-листопад 2021 року.

Фінальний звіт: до 10 грудня 2021 року.

Для подання заявки, заповніть аплікаційну форму у форматі Word та бюджет проекту у форматі Excel.

Дедлайн подання конкурсних пропозицій – 28 травня 2021 року, 18:00 за Київським часом.

Результати відбору будуть оприлюднені не пізніше 4 червня 2021 року

Надсилайте заявки на пошту: ob (at) ecoaction.org.ua із темою «Аналіз ПДЕСРК та посилення місцевих кліматичних амбіцій».

Написати коментар »